از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

كی شمس: رقم قرارداد برخی بازیكنان لیگ برتر به اندازه بودجه باشگاه صنعت نفت است/ پورموسوی گزینه اصلی هدایت تیم ما خواهد بود

سرپرست جدید تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره برنامه های خود در این باشگاه توضیحاتی را بیان كرد.

1400/06/09
17:41

به گزارش رادیو ورزش, جهانگیر كی شمس سرپرست جدید تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در گفت و گو با برنامه از فوتبال چه خبر برنامه های خود در این تیم عنوان كرد: یكی از دلایلی كه باعث استعفای اعضای هیئت مدیره شد بحث منابع مالی است. هیچ تیم لیگ برتری بدون منابع پایدار نمی تواند درست كار كند و تلاش هایش منجر به شكست می شود. تیم های فوتبال نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان با توجه به این كه زیر نظر وزارت نفت بودند با مشكلاتی مواجه شدند تا به بخش خصوصی واگذار شوند و این مشكل از سال 1384 تا به امروز ادامه داشت. با توجه به این موارد اعضای هیئت مدیره همچنین من در تاریخ 24 مرداد استعفا دادیم تا مشكلات حل شود. اعضای مدیران صنعت نفت در نظر گرفته داشتند تا زمان بیشتر از این هدر نرود و با استعفای هیئت مدیره مخالفت شد.

او گفت: مسئولیت ریاست حالا بر عهده من گذاشته شد و همچنان مشكلات پایدار است. سال به سال در تیم های لیگ برتری مشكلات وجود دارند و بیشتر می شوند. رقم قراردادها و شكل نجومی بار مسئولیت را روی تیم‌هایی مانند صنعت‌نفت‌ آبادان بالا می برد. برخی قراردادهای بازیكنان حدود 17 تا 18 میلیارد تومان است كه بودجه یك تیمی مانند صنعت نفت آبادان را تشكیل می دهد. هر تیمی كه منابع مالی قوی تری داشته باشد در لیگ برتر موفق تر است چرا كه بازیكنان و كادر فنی گرانقیمتی را در اختیار دارند.

كی شمس بیان كرد: برخی تیم ها همانند ما در مداوای بازیكنان مصدوم خود با مشكلاتی مواجه هستند. این مورد اجحافی در حق تیم‌هایی مانند ما می‌شود. یك بازیكن پورشه سوار می‌شود و دیگری پرایدی مدل قدیمی! تغییر اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل راهگشایی یك تیم نیست و باید كمك های دیگری به  تیم بشود  تا موفقیت حاصل شود. به هر حال باید قانون مالكیت تیم‌های زیر نظر وزارت نفت توسط نمایندگان مجلس كارشناسی تر مورد بررسی قرار گیرد.

او درباره ادامه همكاری با سیروس پورموسوی به عنوان سرمربی صنعت نفت آبادان در فصل پیش رو به عنوان كرد: گزینه اول ما پورموسوی است چرا كه نتایج بسیار خوبی با تیم ما به دست آورد و بعد از آن هم برنامه داریم تا تمدید قرارداد و جذب بازیكن را انجام بدهیم.

برنامه از فوتبال چه خبر هرروز به غیر از جمعه ها ساعت 16 به صورت زنده از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟