از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

شریفی: به دنبال میزبانی در ورزشگاه آزادی هستیم

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: مجموعه به شكل شبانه‌روزی با محوریت رئیس كار را آغاز كرده و آن را پیگیری می‌كنند تا میزبانی تیم ملی فوتبال كشورمان در تهران و ورزشگاه آزادی قطعی شود.

1400/05/24
19:34

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین شریفی در گفت و گو با برنامه از فوتبال چه خبر درباره آخرین وضعیت كسب میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت:‌ دوستان من در فدراسیون فوتبال اكنون در جلسه هماهنگی میزبانی حضور دارند. از ابتدای حضور عزیزی‌خادم در فدراسیون تا الان همه مجموعه به شكل شبانه‌روزی با محوریت رئیس كار را آغاز كرده و آن را پیگیری می‌كنند تا میزبانی تیم ملی فوتبال كشورمان در تهران و ورزشگاه آزادی قطعی شود.

وی ادامه داد: دو سالی است كشور ما و تیم ملی میزبانی را برعهده نداشته. با توجه به اتفاقات رخ‌داده حتی ما كار سلب میزبانی از ایران را در مرحله قبلی به مراجع بین‌المللی هم كشاندیم تا بتوانیم میزبانی را به كشورمان بازگردانیم. تمام مجموعه فدراسیون فوتبال اكنون بسیج شده‌اند تا ان‌شالله كشورمان در دور بعدی مقدماتی جام جهانی میزبان باشد. رضایت‌مندی مردم در این مسیر خیلی برای ما مهم است. تیم ملی دو سال دور از خانه بوده است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درخصوص اینكه آیا تاكنون میزبانی ایران در این رقابت‌ها قطعی شده است، عنوان كرد: روند به شكلی است كه امكان مسجل شدن میزبانی زیاد است اما فقط معمای حق پخش مانده است. جلسه‌ای در خدمت شهریاری، معاون منابع مالی سازمان صدا و سیما بودیم و قول‌های مساعدی داد. ان شالله این مسائل دست به دست هم بدهد تا بتوانیم میزبانی را كسب كنیم.

شریفی درباره اینكه در صورت مسجل شدن میزبانی كشورمان، مشكل سیستم VAR ورزشگاه آزادی حل می‌شود، توضیح داد: AFC و فیفا در ابلاغیه‌های رسمی كه برای ما ارسال كرده گفته بودند كشورهایی كه میزبانی‌شان در مقدماتی جام جهانی مسجل می‌شود، اگر چنین سیستمی نداشته باشند از AFC و فیفا كمك‌هایی دریافت می‌كنند تا بتوانند ورزشگاه میزبان را به VAR تجهیز كنند. ان شالله این اتفاق برای ورزشگاه آزادی هم می‌افتد. هماهنگی‌‌ها برای مقدمات و شرایط لازم در بحث ترانزیت، اینترنت، زیرساخت‌ها و مجموعه فیزیكی ورزشگاه انجام شده است.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟