از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

نكونام: حضورم در فولاد بستگی به بهتر شدن شرایط تیم دارد/ با بودجه كم آسیایی شدیم

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان شرایط را عامل اصلی ماندن در اهواز تلقی كرد.

1400/05/19
18:06

به گزارش رادیو ورزش؛ جواد نكونام سرمربی تیم فولاد خوزستان بعد از قهرمانی تیمش در جام حذفی فوتبال در گفت و گو با برنامه از فوتبال چه خبر بیان كرد: عملكرد خوبی داشتیم اما در لیگ برتر لیاقت داشتیم چهارم شویم. متاسفانه 3 بازی را از دست دادیم كه داورهای همین بازی‌ها محروم شدند و نتوانستیم امتیازی بگیریم. قطعا اگر روند این بازی ها خوب پیش می رفت تیم فولاد خوزستان چهارم شده بود و به بازی فینال نیازی نداشتیم.

او گفت: قسمت این بود تا با یك‌امتیاز كمتر به عنوان تیم ششم انتخاب شویم. لیاقت تیم های خوب برای قهرمانی جذب بازیكن خوب است كه ما نمی توانستیم با این شرایط با آنها رقابت كنیم. در تیم ما بازیكن 40 میلیونی و 100 میلیونی به صورت فیكس بازی می‌كند. اما بازیكنی هم مانند موسی كولیبالی قرارداد تومانی با او بستیم و در ادامه رضایت بازیكنان را جلب كردیم. در نهایت تیممان ششم شد اما شایستگی كسب رتبه چهارم را داشتیم كه این اتفاق نیفتاد و قسمت این بود در جام حذفی قهرمان شویم.

نكونام گفت: بازی سختی برابر ماشین سازی داشتیم و برابر سپاهان هم جنگیدیم چون بسیار پرقدرت پرقدرت پرمهره بود و مقابل تیم خوب استقلال كه به كادر فنی این تیم با بازیكنان خوبش تبریك می گویم بردیم. استقلال پرسپولیس را حذف كرد و ما نشان دادیم كار بزرگی انجام دادیم. دیدار برابر تیم جوان و یكدست ملوان هم بسیار خوب بود.

سرمربی تیم فولاد خوزستان اظهار كرد: پنجره نقل و انتقالاتی ما وقتی بسته شد، یكی از دوستان فوتبالیست من اعلام كرد تا همین بازیكن كه باعث بسته شدن پنجره تیم ما شد به هتل لاله آمد و تنها قرارداد بستیم و پولی ندادیم. مدیرعامل سابق فولاد می تواند در این زمینه توضیح دهد. ما وظیفه نداشتیم تا بازیكن را تعقیب كنیم. این بازیكن به خودش ما و باشگاه استقلال ضربه بدی زد. امیدوارم با ورود عزیزی خادم اتفاقات این چنینی نیفتد.

او گفت: تیمی كه به لیگ قهرمانان آسیا می رود و شرایطی مانند ما دارد برابر تیم های عربی با مهره های بزرگ دوام بیاورد. تنها بازیكنان را حفظ كردیم و اوایل فصل پنجره باز شد تا 7 بازیكن بگیریم. هر تیمی یار گرفت موفق بود و در نیم فصل نقاط ضعف را برطرف كردند.  من هیچوقت بهانه نیاوردم و تمرین را تعطیل نكردیم و تلاشمان را بیشتر كردیم.

نكونام بیان كرد: تیم ریكاوری ما از بزرگان لالیگا بود تا در تغذیه، فیزیوتراپی و ... كمك شایانی به ما كرد كرد قطعا در فینال جام حذفی زبیر نیك نفس و شیمبا به استقلال نمی رسند. مربی بدنساز تیم ما اسپانیایی است و در لالیگا 8 سال با هم بودیم و این مربی همه جا با من همراه بود و قطعا ادامه دار خواهد بود.

او عنوان كرد: من همچنان با فولاد خوزستان قرارداد دارم و وظیفه دارم تا در هر تیمی باشم برای خوشحالی تیمم تلاش كنم. اولین حق من این است كه باید مدیرعامل باشگاه را بشناسم. كار كردن با آذری لذت‌بخش بود و او مدیر توانمندی است و كاملا كنار مربیان است و از مردم خوزستان درخواست دارم تا او در فولاد بماند. برای حضور من هم باید اول مدیرعامل مشخص شود و اگر شرایط مساعد باشد قطعا در خدمت این تیم خواهم بود.

برنامه از فوتبال چه خبر هرروز ساعت 16 به غیر از جمعه ها زنده از رادیو ورزش پخش می‌شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟