صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه

برنامه از "فوتبال چه خبر؟" شنبه 3 تیر ماه با حضور صادق رئیسی کیا، مدیر عامل اسبق باشگاه راه آهن به بررسی علت آشفتگی در بازار نقل و انتقالات فوتبال کشور اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ صادق رئیسی کیا، مدیر عامل اسبق باشگاه راه آهن پیرامون علت آشفتگی بازار نقل و انتقالات کشور اظهار کرد: اگر نقل و انتقالات لیگ را یک بازار تلقی کنیم؛ دو مبحث داد و ستد و دیگری عرضه و تقاضا در آن قابل طرح است. در مورد عرضه و تقاضا در بازار نقل و انتقالات آشفتگی وجود دارد. از سمت عرضه به تعداد کافی و به کیفیت مناسب عرضه وجود ندارد. باشگاه های ورزشی ما به تعداد کافی بازیکن تولید نمی کنند و بازیکنانی که تولید می شوند کیفیت مناسب ندارند. لیگ ما توان کافی و مناسب برای تولید و تربیت بازیکن را دارا نیست. نگاه ما به فوتبال بیشتر متمرکز به راهی کردن تیم ملی به جام جهانی است و نگاه اقتصادی به باشگاه ها وجود ندارد.
رئیسی کیا درخصوص راهکار این مشکل بیان کرد: به آکادمی های فوتبال باشگاه ها و تیم های پایه توجه نمی شود و لازم است بخشی از بودجه به سمت ترغیب و تشویق فعالیتهای آکادمی های و تیم های پایه برود.
بسیاری از جمعیت مستعد ما دانش آموز هستند و لازم است فدراسیون و آموزش و پرورش ارتباطات خوبی برقرار کنند و استعدادهای مدارس جذب شوند. درضمن باید یک نظام مسابقه ای وجود داشته باشد که کارکردش رونمایی از استعدادها باشد تا استعدادهایی که کشف شده اند به باشگاه ها معرفی شوند.
بحث دلالی و مسائل حاشیه ای فوتبال باید سر و سامان پیدا کند و فدراسیون باید جنبه الزامی کار را تقویت کند و فرهنگ سازی صورت گیرد تا برای جذب بازیکن به سمت دلال و افرادی که رسمیتی ندارند؛ گرایش پیدا نشود. همچنین باشگاه ها در حدود بودجه ای که دارند بازیکن جذب کنند و برای این کار ضمانت اجرایی قرار داده شود.
نظام اقتصادی فوتبال ما ساده و متکی به تامین منبع از دولت است. چنین نظامی نمی تواند از لیگ حرفه ای پشتیبانی کند. لیگ حرفه ای باید در احاطه بنگاه های اقتصادی باشد تا در آن سرمایه گذاری صورت گیرد.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" شنبه 3 تیر با اجرای مهدی شکری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • زنده بررسی هفته 19لیگ برترفوتبال در همگام با لیگ

  • سردار باران چشمه عضویت در هیئت مدیره باشگاه تراکتور سازی را تکذیب کرد

  • پیوس: طارمی باید می ماند و دینش را به پرسپولیس ادا می کرد

  • پاسخ محمودزاده به حواشی بازی ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان

  • واگذاری ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر به منطقه آزاد اروند

  • علت قراردادهای طولانی مدت استقلال با بازیکنان جوان

  • حرفه ای سازی باشگاه های فوتسال تا سال 2019

  • انتخاب درست یک حامی برای پیراهن تیم ملی فوتبال در جام جهانی

  • کشمکش های مالک باشگاه نفت طلائیه و مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران

  • نورچشمی وزارت ورزش، استقلال یا پرسپولیس