از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

قرعه کشی مرحله اول جام حذفی فوتبال برگزار شد

برنامه "از فوتبال چه خبر؟" سه شنبه 23 دی، با امیرحسین روشنک مسئول مسابقات جام حذفی، درباره قرعه کشی جام حذفی و شیوه نامه ها و تمهیدات در نظر گرفته شده برای این رقابتها گفتگو کرد.

1399/10/24
09:15

به گزارش رادیو ورزش؛ امیرحسین روشنک مسئول مسابقات جام حذفی درباره قرعه کشی مرحله اول جام حذفی فوتبال کشور اظهار داشت: قرعه کشی مرحله اول جام حذفی با حضور 25 تیم که نمایندگان استان ها هستند، برگزار شد. با توجه به اینکه در مرحله دوم باید تیم های دسته دوم را به مجموعه تیم های صعود کرده مرحله اول اضافه کنیم، 3 بازی را به عنوان مرحله مقدماتی جام حذفی داریم.
در مرحله مقدماتی تیم زاگرس نشینان بختیاری در مقابل شهدای دوکوهه اندیمشک قرار می گیرد. پیام خراسان جنوبی با ابوذر کنگان روبرو می شود. برنده این دو مسابقه در مرحله اول با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
همینطور تیم هیات فوتبال بانه میزبان فولاد هرمزگان خواهد بود( برنده این مسابقه با تیم شهرداری انزلی که در مرحله اول با قرعه استراحت روبه رو شد بازی خواهد کرد).

مسابقات مرحله مقدماتی در روزهای 30 دی و اول بهمن برگزار می شود. مرحله اول ( مسابقات این مرحله 5 و 6 بهمن برگزار می شود.
میعاد پارس آباد اردبیل- پدیده ملکشاهی
ستارگان آژند آذربایجان – ابوذر باشت
سرخپوشان ساری – کانیاوا اشنویه آذربایجان
داماش پارسه تهران – وحدت البرز
هلال احمر گراش – اتحاد روانسر کرمانشاه
شهرداری برد اسکن – شاهین تهران
سوهان محمد قم – ارمک کیش
پارما یدک اصفهان – سیمان شاهرود
دارایی خرم دره زنجان – استقلال راوی دلیجان

وی اضافه کرد: در نهایت 11 تیم از این مرحله به مرحله دوم جام حذفی صعود می کنند که مرحله دوم با حضور این تیم ها بعلاوه 17 تیمی که از لیگ دست دوم اعلام آمادگی کرده اند، طی روز های 18 و 19 بهمن در مقابل هم قرار می گیرند. مسابقات مرحله سوم با حضور تیم های صعود کرده از مرحله قبل و 18 تیم لیگ یک در روزهای 6 و 7 اسفند برگزار می شود. مسابقات مرحله چهارم با حضور تیم های لیگ برتری در روزهای 20 و 21 اسفند 99 برگزار می شود.
روشنک در پاسخ به این سوال که آیا شیوه نامه های بهداشتی براساس شیوه نامه های لیگ برتر از ابتدای جام حذفی اعمال خواهد شد، عنوان کرد: بله؛ طبیعتاً سلامت انسان ها آنقدر اهمیت دارد که تخفیفی هم برای تیم هایی که حتی در سطح استان ها فعالیت می کنند، نتوانیم قائل شویم. قطعاً با همان پروتکلی که در سایر لیگ ها اعمال می شود، جام حذفی را آغاز می کنیم. ما بارها با استان ها نامه نگاری نموده و اعلام کردیم که با چه شرایطی باید در رقابتها حضور پیدا کنند؛ حتی برای تک بازی جام حذفی تیم ها باید تست PCR، تست های پزشکی پیش فصل را انجام بدهند که به تأیید ایسمارک برسد، نهایتاً با عبور از این مراحل می توانند در جام حذفی شرکت کنند.
وی در خصوص معضل همیشگی انصراف برخی تیم ها در میانه رقابتهای جام حذفی و تمهیدات اندیشیده شده در این زمینه گفت: متأسفانه این مشکل در فصول گذشته همواره وجود داشته، به خصوص در مراحل ابتدایی. با توجه به اینکه تیم ها توان اقتصادی بالایی ندارند و برای رقابت با برخی تیم های شهرستانی هزینه سفر نیاز دارند، انصراف می دهند و این مشکل را به وجود می آورند.
در آیین نامه جام حذفی این مورد گنجانده شده که اگر تیمی بعد از قرعه کشی اعلام انصراف کند، از سهمیه سال بعد محروم می شود و نیز مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند.
شما مخاطب محترم می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" ساعت 16 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟