صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه

برنامه از "فوتبال چه خبر؟" سه شنبه 23 خرداد ماه با حضور محمدرضا ساکت، مدیر تیم های ملی فوتبال به موضوع پاداش 10 میلیون دلاری فیفا برای صعود تیم فوتبال ایران به جام جهانی اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا ساکت، مدیر تیم های ملی فوتبال پیرامون پاداش 10 میلیون دلاری فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اظهار کرد: این پول آورده ما از جام جهانی است و علاوه بر این مبلغ 2 میلیون دلار هم بابت تبلیغات محیطی از AFC دریافت می شود. البته نسبت به این مبلغ اعتراض داریم چون در مسابقاتی که تیم ما و تیم هایی نظیر ژاپن، کره جنوبی و چین شرکت دارند؛ جمعیت بیشتری حضور دارد و به جهت موقعیت تیم و استمرار حضور در جام جهانی، AFC باید نسبت به این مبلغ تجدید نظر کند. به غیر از پولی که به فدراسیون پرداخت می شود بابت هر بازیکن در هر باشگاهی که در جام جهانی حضور پیدا می کند؛ مبلغی نیز برای باشگاه در نظر گرفته می شود.
مبلغ پاداش پیش بینی شده از سوی فیفا پرداخت خواهد شد و برای انتقال این مبلغ وزارت امور خارجه همکاری بسیار خوبی انجام داده است. مشکل پرداخت وجوه مربوط به جام جهانی باشگاه ها در سال 2014 برزیل و حقوق داوران ما که دو سال به تعویق افتاده بود هم حل شده است.
در این مقطع فدراسیون باید برای جذب اسپانسرهای جدید اقدام کند چون از حیث حضور در عرصه بین الملل مزیتی بوجود آمده و ویترین فوتبال کشور به گستردگی جهان درآمده است.
ساکت درخصوص تخصیص 10 درصد از مبلغ این پاداش به کی روش بیان کرد: باید به قرارداد مراجعه کرد. در حال حاضر به دلیل اینکه قرارداد را در اختیار ندارم؛ نمی توانم جواب دقیقی بدهم ولی اگر در هیئت رئیسه مصوب شده باشد؛ قابل پرداخت است.
وی در مورد تمدید قرارداد کی روش گفت: کی روش تا پایان جام جهانی قرارداد دارد. فدراسیون علاقه دارد قرارداد کی روش را تمدید کند که این امر بستگی به مذاکرات رئیس فدراسیون و کی روش دارد. این علاقمندی به دلیل شناخت و هماهنگی است که در این مدت بوجود آمده است.
مدیر تیم های ملی در رابطه با انتخاب مربی تیم ملی امید توضیح داد: در مورد تیم ملی امید برنامه ریزی ها، مذاکرات و ارزیابی های اولیه صورت گرفته و در این ارتباط در حال مذاکره برای تصمیم گیری نهایی هستیم. در این خصوص از اندیشه ها و راهبردهای فنی کی روش در هدایت تیم ها استفاده خواهیم کرد و نقطه نظر کی روش در بحث ساماندهی تیم های پایه اثر گذار است. در این حوزه متدولوژی فوتبال و اندیشه های فنی از راس هرم به تیم های پایه تسری پیدا می کند.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" سه شنبه 23 خرداد با اجرای حافظ کاظم زاده تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • اظهارات پندار توفیقی در مورد شکایت تیموریان و رضایی از استقلال

  • اظهارات رئیس کمیته نقل و انتقالات در مورد حق رشد بازیکنان

  • تلاش صبای قم برای بازگشت به لیگ برتر

  • وضعیت گیتی پسند برای حضور در مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا

  • علی لطیفی و برنامه هایش در تیم اکسین البرز

  • دهشمند: علی حنطه دل و جرات بها دادن به بازیکنان بومی اراک را دارد

  • احیای دوباره تیم صنعت ماشین سازی تبریز

  • نگاهی به یارگیری تیم استقلال برای فصل جدید

  • حاشیه های برگزاری لیگ برتر فوتسال

  • آشفتگی در بازار نقل و انتقالات فوتبال کشور