از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

پاسخ رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی به شبهه در کرونای استقلالی ها

برنامه "از فوتبال چه خبر" یکشنبه 15 تیر در گفتگو با دکتر علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی آزمایشگاه ویروس شناسی مسیح دانشوری به موضوع تست کرونای اعضای تیم استقلال اختصاص داشت.

1399/04/16
10:03

به گزارش رادیو ورزش؛‌ دکتر علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی آزمایشگاه ویروس شناسی مسیح دانشوری، در خصوص تست مثبت کرونای تعدادی از بازیکنان استقلال اظهار داشت: باشگاه استقلال از بنده به عنوان یک متخصص ویروس شناسی و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواستند که از اعضای باشگاه تست بگیرم. 13 تیر بنده به همراه همکارم به باشگاه انقلاب مراجعه کردیم و 61 نمونه گرفتیم که از این تعداد 12 نمونه تشخیص قطعی کووید 19 را دارند.
وی، در پاسخ به این پرسش که در آزمایش مجدد ممکن است تعداد مبتلایان تغییر کند، تصریح کرد: بله؛ امکانش است. نتیجه تست PCR بسته به مهارت نمونه گیری، حساسیت تست و حتی زمان ممکن است تغییر کند. در هر صورت ما کارمان را انجام دادیم. نمونه های گرفته شده در فریزر ما موجود است و می توانند هر کجا که می خواهند نمونه ها را برده و تست کنند. ما شکی به کار خودمان نداریم. ارتباطی هم با هیچ جای خاصی هم نداریم.
دکتر ناجی، در مقابل این گفته که مسئولین بوندسلیگا بعد از مشورت و جلسات متعددی که با مؤسسه پژوهشی روبرت کخ آلمان برگزار کردند، این قانون را وضع کردند که اگر حتی یک نفر از اعضای تیم نتیجه تستش مثبت اعلام شود و این فرد بیش از 15 دقیقه در کنار دیگر اعضای تیم بوده باشد، کل تیم باید به قرنطینه بروند؛ اما در پروتکلی که ما وضع کردیم، می گوییم 25 درصد به بالا تیم باید به قرنطینه برود، اظهار داشت: تنها صحبتی که می توانم بگویم این است که واقعاً من از این نوع برخورد متأثر شده ام. کاملاً معلوم است که این صحبت یک صحبت غیرعلمی است و قصد خاصی در این مورد وجود دارد.
وی، تصریح کرد: اگر سازمان لیگ خود را بالاتر از همه می بیند چرا یک مرکزی برای تیم ها به وجود نمی آورد که همه تیم های لیگ را تحت نظر بگیرد و خود آن تست را انجام دهد که آنقدر به دیگران بی احترامی نکند. شما می گویید تیم ها خودشان تست انجام دهند، سپس تستشان را قبول ندارید. اگر قبول ندارید، چرا می گویید تست انجام دهند؟!
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" با اجرای طبسی، شنبه تا پنج شنبه، ساعت 16 به مدت 60 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟