از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رادیو ورزش: پرونده ویلموتس در دست مجلس

برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" یکشنبه 18 خرداد در گفتگو با نصراله پژمان فر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به بررسی پرونده ویلموتس و روند واکاوی آن برای شناسایی متخلفان اختصاص داشت.

1399/03/18
18:21

به گزارش رادیو ورزش؛ نصراله پژمان فر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب و سپس برکناری مارک ویلموتس و نقش نهادهای نظارتی در انعقاد این نوع قراردادها اظهار کرد: بسته شدن قرارداد و نحوه آمدن و رفتن و تبعات آن متاسفانه به این سمت کشیده می شود که ایران محکوم شود که 7 میلیون دلار خسارت بپردازد. این یکی از مسائلی است که مجلس در آن ورود پیدا می کند و با دقت و موشکافانه نسبت به عواملی که منجر به این موضوع شدند برای حفظ بیت المال و نیز شناسایی کسانی که در ارتباط با این قرارداد بودند؛ برخورد شود تا خسارتی به کشور وارد نشود.
پژمان فر درباره چرایی حضور این مربی در ایران با بیش از سه برابر قیمت واقعیش توضیح داد: اولا این مربی در سطحی نبوده که با مبلغ دو میلیون و دویست هزار دلار بخواهند با او قرارداد ببندند. همچنین عوامل داخل و خارج از کشور بطور مثال شرکتی که به عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی ایران و هلند در این موضوع عامل بوده و دلالان آلمانی که زمینه را فراهم کرده اند در مستندات ما موجودند و در حال بررسی آنها هستیم و به موقع نتایج را اطلاعرسانی خوایم کرد.
وی ادامه داد: این قرارداد پر از ابهام است و از طرف کسانی که از ایران عامل بستن قرارداد بودند قیدی اضافه شده که این خسارت را متوجه ایران کرده است. این نشان از اوج شیطنت جریانهای دارد که تلاش می کردند این قرارداد یکطرفه به نفع طرف مقابل بسته شود.
تبعات داخلی و خارجی این قرارداد و چگونگی افشای آن در رسانه ها و خسارت های آن ما را به این نتیجه می رساند که با نگاه حقوقی و امنیتی به این موضوع برسیم که کسانی که در این موضوع دخالت داشتند دلالی کرده اند و تضییع بیت المال صورت گرفته و حتما باید دستگاه های امنیتی ورود پیدا کنند و این شبکه فساد و دلالی را بشناسند و با آن برخورد شود.
متاسفانه از ناحیه برخی عوامل ایرانی شاهد اقداماتی هستیم که موجب تسریع محکومیت ایران می شود که انتظار داریم دستگاه های امنیتی به سرعت ورود پیدا کنند و قبل از اینکه دیر شود کاری کنند. بنظر من این قرارداد کاملا باطل است و دستگاه های حقوقی هم باید حضور داشته باشند زیرا قرارداد با تبانی و به ضرر ایران و با فساد و بدون توجه به قیمت واقعی بسته شده است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "از فوتبال چه خبر؟" که شامل صحبت های کامل نصراله پژمان فر با رادیو ورزش است؛ باشید.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" با اجرای امیرحسین طبسی پخش شد. این برنامه ساعت 16 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟