از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

رئیس دپارتمان داوری: قبل از آغاز لیگ داوران تست کرونا می دهند

برنامه "از فوتبال چه خبر؟" چهارشنبه 14 خرداد با علیرضا سهرابی، رئیس دپارتمان داوری فوتبال، درباره تست کرونای داوران گفتگویی انجام داد.

1399/03/14
19:27

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا سهرابی، رئیس دپارتمان داوری فوتبال، در پاسخ به این سوال که آیا تا به اکنون از داوران تست کرونا گرفته نشده است، بیان کرد: خیر؛ در پروتکل اینطور آمده تیم هایی که می خواهند به صورت جمعی تمرین کنند، باید قبل از تمرین وضعیت کرونای آنها مشخص شود. داوران که تیم نیستند و در مسابقه تبدیل به یک تیم چند نفره می شوند. البته فدراسیون فوتبال لوازم بهداشتی برای رعایت پروتکل را آماده کرده اند وانشالله قرار است از این هفته همکاران را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی گرد هم بیاوریم و تمرینات را شروع کنیم. بازیکنان در تمرینات ممکن است با هم تماس داشته باشند؛ اما داوران هیچ تماسی با یکدیگر ندارند و تمرینات خود را با فاصله انجام می دهند.
رئیس دپارتمان داوری خاطرنشان کرد: انشالله اگر تاریخ دقیق لیگ مشخص شود؛ با هماهنگی که با سازمان لیگ صورت گرفته، داوران قبل از آغاز رقابتها تست کرونا خواهند داد. در صورتیکه داوری تست کرونای مثبت داشت، داوری دیگر با جواب تست منفی جایگزین وی خواهد شد. ما از این لحاظ محدودیتی نداریم و طبق برنامه ها پیش می رویم.
وی نیز در مقابله این گفته کارشناس رادیو ورزش که هزینه های تست کرونا که با ورزشکاران نخواهد بود و سازمان لیگ هزینه ها را متقبل خواهد شد، بیان کرد: قطعاً همینطور است.
سهرابی ادامه داد: با توجه به فاصله داوران با بازیکنان خیلی نگران نیستیم و آموزش های لازم به آنها داده می شود و تمریناتی را به صورت آنلاین با گروه انجام خواهیم داد.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه تقریباً 2 هفته دیگر لیگ شروع می شود و 2،3 ماه است که بازیها برگزار نشده برنامه شما برای تست آمادگی جسمانی چیست و قرار است چه زمانی انجام شود، اظهار کرد: ما طی این هفته داوران تهران و شهرستان های اطراف را گرد هم می آوریم و با رعایت فواصل، تست آمادگی جسمانی از آنها خواهیم داشت. درصورتیکه احساس کنیم داوری آماده نیست به وی 2،3 هفته فرصت می دهیم تا آماده شود.
سهرابی در پایان افزود: به نظرم روحیه داوران در شرایط بازی تأثیرگذار خواهد بود؛ به همین جهت تلاشمان بر این است داوران را از لحاظ روحی و روانی و نیز آمادگی جسمانی آماده کنیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "از فوتبال چه خبر؟" که شامل صحبت های علیرضا سهرابی با رادیو ورزش است؛ باشید.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" هر روز به جز جمعه ها ساعت 16 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟