از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه

اولیایی: رئیس کمیته انضباطی باید ورزشی باشد

برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" یکشنبه 19 آبان ماه در گفتگو با کاظم اولیایی، مدیر عامل اسبق باشگاه استقلال به موضوع برکناری روسای کمیته انضباطی و اخلاق و مسئول برگزاری مسابقات لیگ فوتبال اختصاص داشت.

1398/08/20
09:18

به گزارش رادیو ورزش؛ کاظم اولیایی، مدیر عامل اسبق استقلال درخصوص برکناری روسای کمیته انضباطی و اخلاق و مسئول برگزاری مسابقات لیگ در این مقطع از فصل فوتبال بیان کرد: ابتدا از عزیزانی که زحمت کشیدند، تشکر می کنم. یکی از مشکلات اجتماعی ما این است که همه چیز را سفید و سیاه می بینیم. یا بیست می دهیم یا صفر. این آقایان زحمت کشیدند کارهایی انجام دادند که برخی مثبت و برخی هم مثبت نبود. همه ما همینطور هستیم.
وی ادامه داد: در گذشته فوتبالیستهایی که تحصیل می کردند در فواصلی از ورزش جدا می شدند. خوشبختانه الان دکترای تربیت بدنی زیاد داریم . خیلی خوب است که مدیران ورزش ما هم خاک زمین ورزش را خورده باشند و هم علم روز داشته باشند. امیدوارم رئیس کمیته انضباطی جدید خودش فوتبالیست باشد و مدارج حقوقی هم داشته باشد. حسن زاده و تورک حقوقدانهایی بودند که خاک ورزش نخورده و ورزشی نبودند. آنها در آرایی که صادر می کردند بیشتر بحث حقوقی برایشان اهمیت داشت تا ورزشی. پس باید علاقمندی، شناخت و تخصص حوزه ورزش را در صدور احکام رعایت کنیم و فضا را کامل درک کنیم.
اولیایی تصریح کرد: امیدوارم نیروهایی که انتخاب می شوند از خود حوزه ورزش و پیشکسوت باشد و تخصص و صلاحیت لازم را داشته باشند و در حوزه فوتبال رشد کرده باشند.
وی در رابطه با فعالیت همزمان و موازی کمیته انضباطی و اخلاق عقیده داشت: این دو کاملا مجزا هستند. ولی در نوع استفاده ای که می بریم تداخل و خلط مسئولیت شده است. کمیته اخلاق ناظر بر گردش کار سازمان و حوزه کل فوتبال است و استراتژی فوتبال در اختیارش است. کمیته انضباطی ناظر بر شکایاتی است که در کمیته بدوی انضباطی رسیدگی می شود و بدان اعتراض می شود. متاسفانه کمیته اخلاق جاهایی وارد شد که نباید وارد می شد و جاهایی که باید وارد نمی شد، ورود پیدا کرد که به علت عدم آشنایی با فضای کل حوزه ورزش است. امیدوارم رئیس جدید کمیته اخلاق، کلان نگری و نظارت عالیه در مسائل استراتژی فوتبال برایش از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" یکشنبه 19 آبان با اجرای طبرسی پخش شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟