از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه

زهره هراتیان عضو کمیته صدور معافیت درمانی آسیا شد

برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" شنبه 18 آبان ماه در گفتگو با دکتر زهره هراتیان، به موضوع عضویت وی در کمیته صدور معافیت درمانی آسیا اختصاص داشت.

1398/08/18
21:02

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر زهره هراتیان طی حکمی از سوی دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به عضویت کمیته صدور معافیت (TUE) آسیا درآمد.
دکتر زهره هراتیان در مورد سمت جدید خود بیان کرد: یکسری کمیته های AFC مانند کمیته پزشکی تصمیم گیر هستند که اعضای آن را فدراسیونهای کشورهای مختلف معرفی می کنند. یکسری کمیته ها تخصصی هستند و افراد آن را AFC براساس توانمندی و دانشی که در آن حوزه دارند، انتخاب می کند. گاهی اوقات بازیکنان نیاز دارند دارویی مصرف کنند که آن دارو جز موارد دوپینگ است. این افراد برای مصرف آن جهت درمان باید تائیدیه بگیرند. یعنی به کنفدراسیون درخواست بفرستند تا توسط اعضای متخصص کمیسیون بحث و در صورت موافقت تائید شود. بعلاوه این کمیته نظرهای مشورتی در موارد مثبت دوپینگ می دهد و به کمیته انضباطی AFC نزدیک است و کمک می کند.
هراتیان درخصوص سومین کنگره بین المللی فوتبال کلینیک عنوان کرد: سومین کنگره بین المللی فوتبال کلینیک با همکاری سازمان لیگ فدراسیون فوتبال و تائید کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا برگزار می شود. دبیر کل کنفدراسیون آسیا هم پیام تصویری برای افتتاحیه فرستاده است. 12 دوره دانش افزایی در حاشیه این کنگره برگزار می شود. دانشگاه آزاد واحد غرب تهران میزبانی این کنگره را برعهده دارد.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" شنبه 18 آبان با اجرای طبرسی پخش شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟