از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه

نکته پنهان رای فیفا در پرونده شکاری

برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" یکشنبه 12 آبان ماه در گفتگو با سعید آذری، مدیر عامل سابق باشگاه ذوب آهن به موضوع رای کمیته حل اختلاف فیفا در مورد پرونده رضا شکاری اختصاص داشت.

1398/08/13
09:19

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید آذری، مدیر عامل سابق باشگاه ذوب آهن پیرامون رای کمیته حل اختلاف فیفا در مورد پرونده رضا شکاری که در دوره مدیریتی وی بود، اظهار کرد: عرف و شرع ایجاب می کرد که مدیران ذوب آهن در این مورد اظهار نظر می کردند. این یک بحث شخصی بین من و شکاری نیست بلکه یک بحث سازمانی است. این رای کمیته 3 نفره حل اختلاف فیفا است که روی خروجی یکی از خبرگزاریها به اشتباه CAS اعلام شده است.
وی در ادامه افزود: کمیته حل اختلاف در رایی که صادر کرده هیچ کدام از شکایتهای ذوب آهن علیه شکاری و شکایت روبین کازان علیه ذوب آهن را وارد ندانسته است. دلایل رد رای مشخص نیست. باشگاه ذوب آهن حول دو محور از شکاری و روبین کازان شکایت کرده که یکی حق آموزش و دوم فسخ غیرموجه قرارداد ورزشی است. بعد از دو سال پیگیری این پرونده، فیفا اینها را وارد نمی داند. نه کسی را محکوم کرده و نه کسی را تبرئه کرده است. بلافاصله هم بیان کرده که ظرف 10 روز طرفین فرصت دارند که توضیحات تکمیلی را بفرستند در غیر این صورت رای نهایی می شود.
مطمئن باشید که در این 10 روز، فیفا ادله خود را اعلام خواهد کرد که چرا این شکایت را وارد ندانسته و اعلام خواهد کرد که در کدام مورد، فسخ غیرموجه و یا حق آموزش، شکایت را وارد ندانسته است.
وی عنوان کرد: نکته ظریفی در این رای وجود دارد که بعد از بازی پرسپولیس و فولاد بیان می کنم که فیفا بر چه اساسی اینها را وارد ندانسته است. عزیزان در قضاوتها و اظهارنظرهایشان عجله کردند. سمتی در ذوب آهن ندارم. وظیفه ذوب آهن است که پیگیری کند و از حقوق خود دفاع کند. من برای احترامی که برای رسانه قائلم در مورد این موضوع توضیح داده ام.
آذری تصریح کرد: پرونده ای که دو سال طول کشیده و 60 صفحه ضمائم دارد، عاقلانه نیست با 3 جمله بسته شود و مسائلی پشت پرده دارد.
وی در پایان گفت: کسانی که می خواهند توهین کنند به خودم توهین کنند و با خانواده ام کاری نداشته باشند. یکسری آدمها که ادعای فرهنگ می کنند، از یک باشگاه خاص به خانواده ام توهین می کنند. یک روز این توهین ها را با رایی که می گیریم به همه شان برمی گردانیم.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" یکشنبه 12 آبان با اجرای طبرسی پخش شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟