صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقيقه

برنامه از فوتبال چه خبر؟شنبه ۲۶ فروردین با حضور مسعود رضائیان، مدیرعامل باشگاه ملوان، عزیز محمدی، نائب رئیس شورای مرکزی اتحادیه باشگاه های کشور و امیرحسین فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به فروش بلیط توسط باشگاه ها اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود رضائیان، مدیرعامل باشگاه ملوان پیرامون موانع فروش بلیط توسط باشگاه ها اظهار کرد: بلیط فروشی حق باشگاه هاست و در این مورد باید از کشورهای پیشرفته در فوتبال الگوبرداری کنیم تا حداقل هزینه روز مسابقه باشگاه به دست آید. منابع درآمدزایی باشگاه ها مانند حق پخش تلویزیونی یا بلیط فروشی در کشور ما فعال نیستند و این مسائل باعث بدهکاری باشگاه ها به بازیکنان و مربیان شده است.
در کشور ما روی درآمد بلیط فروشی حساب نمی شود و این درآمد ناچیز هم نادیده گرفته می شود. گاهی اوقات باشگاه ها برای آمدن تماشاچی مسابقه را رایگان اعلام می کنند و فرهنگ عدم درآمدزایی از بلیط فروشی در ما وجود دارد. البته ما باید استادیوم هایی داشته باشیم که شان درآمدزایی را در خود داشته باشند. این در حالی است که هزینه نگهداری و تعمیرات استادیوم های ما بیشتر از درآمد بلیط فروشی است.
عزیز محمدی، نائب رئیس شورای مرکزی اتحادیه باشگاه های کشور درخصوص سهم باشگاه ها از درآمد بلیط فروشی توضیح داد: یکی از قوانین AFC و حرفه ای سازی این است که باشگاه ها خودشان بلیط فروشی کنند. بعلاوه لازم است صندلی ورزشگاه ها شماره گذاری شوند و بلیط فروشی الکترونیک صورت گیرد. در آئین نامه قبلی از کل درآمد بلیط فروشی ۵ درصد سهم لیگ، ۵ درصد سهم هیئت فوتبال استان و ۱۰ درصد سهم فدراسیون کم می شد و مابقی مبلغ ۷۰ درصد به میزبان و ۳۰ درصد به میهمان تعلق می گرفت. هم اکنون تیم های تراکتور و ذوب آهن خود بلیط فروشی انجام می دهند و درآمد آن بعد از کسر سهم سازمان لیگ به باشگاه اختصاص دارد.
امیرحسین فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره درآمد حاصله از بلیط فروشی توضیح داد: در چند سال گذشته تیم ها استقبالی از بلیط فروشی نداشتند و هیئت استان و سازمان لیگ این کار را انجام می دادند. تیم ذوب آهن و تراکتور بیشتر از هفت سال است که خودشان مستقیماً بلیط فروشی را انجام می دهند و بعد از صورتجلسه سهم سازمان لیگ را پرداخت می کنند. در شهرستان ها بلیط فروشی توسط هیئت فوتبال انجام می شود و پول به حساب سازمان لیگ ریخته می شود و سهم باشگاه ها در درآمد محاسبه می شود. در مورد تیم های استقلال و پرسپولیس تا سال گذشته بلیط فروشی از طریق سازمان لیگ انجام می شد. امسال هر دو تیم درخواست انجام بلیط فروشی توسط خود باشگاه را داشتند که در حال رسیدگی است و از اول فصل بلیط فروشی به دو باشگاه واگذار می شود.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" شنبه ۲۶ فروردین با اجرای مهدی شکری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت ۱۶:۰۵ به مدت ۵۵ دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) از رادیو ورزش پخش می شود.مرتبط با این خبر

  • تحلیل دیدار فوتبال تراکتور و استقلال

  • راز موفقیت تیم ها در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا

  • حواشی شوخی بازیکنان پرسپولیس در برنامه نود

  • احتمال شکایت فدراسیون فوتبال از شرکت ایران نوین

  • جریمه سنگین AFC در انتظار تماشاچیان خاطی تیم ها

  • تحلیل نوسانات پرسپولیس در بازی های اخیر

  • ضعف نیروی انتظامی دربی مازندران را ناتمام گذاشت

  • پول بلوکه شده فدراسیون فوتبال ایران در فیفا به چه کسی تعلق می گیرد؟

  • فوتبال حرفه ای، از حرف تا عمل

  • زمانی: قرارداد بازیکنان ۱۰۰ میلیونی را ۸۰۰ میلیون پذیرفتیم