صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه

برنامه از فوتبال چه خبر؟ یکشنبه 20 فروردین با حضور مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به بررسی آئین نامه جدید AFC در رابطه با تماشاچیان خاطی اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پیرامون اتفاقات بازی ایران و چین اظهار کرد: فیفا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران گزارش کرد که در بازی ایران و چین انفجار دو نارنجک که یکی از نارنجکها باعث آسیب جدی کمک داور مسابقه شده است؛ انداختن لیزر به چشم بازیکنان حریف و چندین مورد دیگر دیده شده است. جای تاسف است که وقتی تیم ملی در بهترین شرایط به سر می برد و بازی را یک بر صفر برده و در آستانه رفتن به جام جهانی قرار گرفته؛ تماشاچی نارنجک پرتاب می کند! در حالیکه این امکان وجود داشت که داور بازی را قطع کند و بازی سه بر صفر به نفع تیم مقابل اعلام شود که به دلیل دستگیری سریع این دو تماشاچی، داور بازی را قطع نکرد.
تاج در مورد آئین نامه رفتار ناشایست AFC بیان کرد: AFC آئین نامه رفتار ناشایست را در 11 بند ابلاغ کرده که از بازی فردا اجرایی می شود. طبق این آئین نامه تخلف از طرف تماشاچیان می تواند برای تیم ها تا شش جلسه محرومیت را به همراه داشته باشد. استفاده از مواد آتش زا، مواد قابل انفجار، پرتاب بطری آب، قوطی آلومینیومی، سنگ، شعارهای توهین آمیز و غیره هر کدام جریمه هایی جداگانه دارد که به تعداد دفعات انجام تخلف محاسبه می شود؛ برای مثال جریمه انداختن لیزر 5 هزار دلار است که اگر ده تماشاچی اقدام به انداختن لیزر کرده باشند جریمه 50 هزار دلاری باید پرداخت شود.
وی در ادامه افزود: بهترین ظرفیت و امتیاز ما تماشاچی ها هستند و بهترین وضعیت را در تماشاچیان داریم. کشورهای منطقه علیرغم امکانات بیشتری که دارند ولی ورزشگاه های شان پر نمی شود. در مورد تخلفاتی که از سوی بعضی تماشاچیان رخ می دهد باید فرهنگ سازی و رفتارها را اصلاح کنیم.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" یکشنبه 20 فروردین با اجرای حافظ کاظم زاده تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • زنده بررسی هفته 19لیگ برترفوتبال در همگام با لیگ

  • سردار باران چشمه عضویت در هیئت مدیره باشگاه تراکتور سازی را تکذیب کرد

  • پیوس: طارمی باید می ماند و دینش را به پرسپولیس ادا می کرد

  • پاسخ محمودزاده به حواشی بازی ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان

  • واگذاری ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر به منطقه آزاد اروند

  • علت قراردادهای طولانی مدت استقلال با بازیکنان جوان

  • حرفه ای سازی باشگاه های فوتسال تا سال 2019

  • انتخاب درست یک حامی برای پیراهن تیم ملی فوتبال در جام جهانی

  • کشمکش های مالک باشگاه نفت طلائیه و مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران

  • نورچشمی وزارت ورزش، استقلال یا پرسپولیس