صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از فوتبال چه خبر؟

از فوتبال چه خبر؟

همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقيقه

برنامه از فوتبال چه خبر؟ شنبه ۲۱ اسفند ماه با حضور سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ و واعظ آشتیانی به بررسی شاخص ها و معیارهای فوتبال حرفه ای اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ پیرامون الزامات اصلی AFC در صدور مجوز حرفه ای برای باشگاه ها اظهار کرد: بطورکلی۴۰ معیار برای صدور مجوز حرفه ای وجود دارد که به ۵ شاخه معیار ورزشی، حقوقی، مالی، پرسنلی و زیر ساخت تقسیم می شود. باشگاه ها باید در هریک از این شاخه ها به سطحی از استانداردهای لازم برسند در غیر این صورت به عنوان باشگاه حرفه ای شناخته نمی شوند.
مهدی درخصوص مجوز ملی توضیح داد: ما طبق الزام کنفدراسیون فوتبال آسیا از امسال مجوز ملی که یک مدل ملایم تر و ضعیف تر از مجوز حرفه ای است را شروع خواهیم کرد. با این کار در سطح لیگ یک آمادگی برای ورود به لیگ حرفه ای ایجاد می شود. از اردیبهشت ماه آموزش باشگاه ها در این زمینه شروع می شود.
وی در ادامه افزود: بزرگترین چالش ما در بحث مجوز حرفه ای این است که هرساله باشگاه های ما با تغییرات متعدد مدیریتی مواجه هستند و ما مجبوریم با هر تغییر درباره مبحث آموزش با مدیر جدید به صحبت بنشینیم.
واعظ آشتیانی در مورد عدم توانایی فوتبال ایران برای کسب مجوز حرفه ای در مقایسه با کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس بیان کرد: در این رابطه باید به فرهنگ مدیریتی آن کشور و اینکه از مشاوره چه افرادی بهره می برند توجه کنیم که خود گویای بسیاری از مسائل است. حرفه ای شدن الزاماتی دارد که مهمترین نکات آن نظم و انضباط، اخلاق حرفه ای، امکانات سخت افزاری، احترام به قانون و قانون مداری و توجه به رویه ها و رفتارهای اجتماعی است. همه این موارد به نگاه فدراسیون ها برمی گردد. وقتی در فوتبال کشور هدفمندی وجود ندارد و ابزارهای لازم و مدیریت هم برای تحقق آن نداریم نباید انتظاری نیز داشته باشیم. مدیران ما باید فرهنگ حرفه ای شدن را شروع کنند و همچنین تعریف و چیدمان درستی نیز داشته باشند.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" شنبه ۲۱ اسفند با اجرای مهدی شکری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت ۱۶:۰۵ به مدت ۵۵ دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • شرایط پرسپولیس برای انتقال علیرضا بیرانوند به فنر باغچه

  • پاداش ۱۰ میلیون دلاری صعود ایران به جام جهانی

  • انتقال تیم فوتبال سایپا به استان البرز

  • بازگشت مصطفی احمدی به سیاه جامگان

  • معیارهای انتخاب مربیان در رده های پایه فوتبال

  • بررسی قرعه پرسپولیس در یک چهارم نهایی جام باشگاه های آسیا

  • توصیه های درخشان به پرسپولیس و استقلال خوزستان در جام باشگاه های آسیا

  • تفکرات دهه ۳۰ در فوتبال دهه ۹۰ !

  • سقف کوتاه آرزوها در فوتبال حرفه ای کشور

  • بررسی علت حذف تیم ملی فوتبال جوانان از جام جهانی