صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از فوتبال چه خبر؟

از فوتبال چه خبر؟

همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:05 به مدت 55 دقيقه


برنامه از فوتبال چه خبر؟ شنبه ۲۲ آبان با حضور عباس ترابیان به بررسی علل حذف ایران از لیست نامزدهای بهترین های سال ۲۰۱۶ فوتبال آسیا اختصاص داشت.


به گزارش رادیو ورزش؛ اسامی نامزدهای سال ۲۰۱۶ فوتبال آسیا در ۱۱ بخش اعلام شد و در آن اثری از فدراسیون فوتبال، مربیان و بازیکنان ایران دیده نشد.
عباس ترابیان، پیرامون معیار و تعریف AFC برای تعیین نامزدها اظهار کرد: AFC به دلیل صرفه جویی، بخشی از جوایز و حضور افراد را در برنامه شب اواردز که نوامبر هر سال برگزار می شود حذف کرد که فوتسال و داوری از آن جمله هستند. بدین ترتیب بسیاری از بهترین های آسیا حذف شدند. از طرف دیگر AFC برنامه مدونی را تحت مطالعه دارد که به کشورهایی که هیچوقت نامی از آنها در بین نامزدهای بهترین ها نبود شانسی داده شود و به این خاطر عناوین مقداری دستکاری شد.
در بخش الهام بخشی فدراسیون های کره جنوبی، ژاپن و امارات نامزد شده اند. در این زمینه به فعالیتهایی که این کشورها در سطح پایه انجام داده اند مانند آکادمی، چگونگی جذب بودجه در پروژه ها و ایجاد تجهیزات مناسب فوتبال برای کلیه افراد کشور توجه شده است. این سه کشور تمام بودجه هایی که در پروژه های مختلف فیفا و AFC بود را جذب کردند. طرح و برنامه ریزی مدون و مطلوبی داشتند و استفاده بهینه از این طرح ها و برنامه ها نمودند. بعلاوه تعداد بازیکنانی که رجیستر کرده اند را بخوبی به نمایش گذاشته اند. ما نیز در کشور تعداد زیادی بازیکن داریم ولی مرکزی در کشور وجود ندارد که این ثبت را بخوبی انجام دهد و بشکل آمار قابل قبولی ارائه دهد. در بخش توسعه فدراسیون های هند، مالزی و ویتنام نامزد شده اند. این سه فدراسیون رویدادهای جدیدی را رقم زدند و روی تیم های پایه کار کردند. امکانات سخت افزاری فدراسیون این کشورها در این بخش مدنظر قرار داشت.
در بخش بلندپروازی کشورهای کامبوج، بوتان و سریلانکا نامزد هستند. در بعضی از کشورهای توسعه نیافته یا در حال توسعه، AFC گروه های ارزیابی دارد که به دقت فعالیتها و زمینه هایی که در ورزش فوتبال کشورها صورت می پذیرد تا همه مردم در اقصی نقاط کشور در آن دخیل باشند را بررسی می کند و به همین نسبت نیز به کشورها امکانات می دهد. این سه کشور در این زمینه نامزد بهترین بلندپروازی شده اند.
ترابیان درباره علت نامزد نشدن ایران بیان کرد: به نظر من دور از قاعده و عدالتی است که هر ساله در انتحاب تیم ها و بازیکنان رعایت می شد. برای نمونه به انتخابی جام جهانی اهمیتی داده نشد. مسلما باید در فوتسال بهترین بازیکن و تیم معرفی می شدند و یا حتی اسمی از فوتبال ساحلی برده نشد. ما از نظر رنکینگ در بالاترین سطح آسیا قرار داریم ولی متاسفانه در ورود به جلسات اجرایی و هیات رئیسه AFC آن طور که باید و شاید حضور نداشتیم و از حق خودمان دفاع نکردیم.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" ، ساعت ۱۶:۰۵ به مدت ۵۵ دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) تقدیم دوستداران فوتبال می شود.

مرتبط با این خبر

  • شرایط پرسپولیس برای انتقال علیرضا بیرانوند به فنر باغچه

  • پاداش ۱۰ میلیون دلاری صعود ایران به جام جهانی

  • انتقال تیم فوتبال سایپا به استان البرز

  • بازگشت مصطفی احمدی به سیاه جامگان

  • معیارهای انتخاب مربیان در رده های پایه فوتبال

  • بررسی قرعه پرسپولیس در یک چهارم نهایی جام باشگاه های آسیا

  • توصیه های درخشان به پرسپولیس و استقلال خوزستان در جام باشگاه های آسیا

  • تفکرات دهه ۳۰ در فوتبال دهه ۹۰ !

  • سقف کوتاه آرزوها در فوتبال حرفه ای کشور

  • بررسی علت حذف تیم ملی فوتبال جوانان از جام جهانی