از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

اقبالی: شرایط بسیار بدی در جام‌جهانی خواهیم داشت/امیدوارم فقط آبروریزی نكنیم

مسعود اقبالی كارشناس و مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا در گفتگویی با شبكه رادیویی ورزش در خصوص وضعیت بسیار بد و دشوار تیم ملی فوتبال در جام‌جهانی خبر داد.

1401/03/16
20:18

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ مسعود اقبالی كارشناس و مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا در گفتگویی با برنامه "از فوتبال چه خبر" شبكه رادیویی ورزش در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال كشور اظهار داشت: ما وضعیت خوبی نداریم. بازی‌های تداركاتی نداشته و در حال زمان‌سوزی هستیم و اوقات مان به هدر می‌رود. دنبال یك تیم می‌گردیم كه در این وضعیت نا به سامان با او بازی كنیم. از طرفی تیم ولز هم اضافه شده و اگر با همین شرایط در جام جهانی پیش رویم، شرایط دشواری خواهیم داشت. اگر خیلی شانس بیاوریم با نتایج خوبی بتوانیم بازی‌ها را ببازیم و از دور مقدماتی حذف شویم.

وی ادامه داد: تیم‌های بزرگ دنیا در این تورنمنت شركت كرده و همگی آمادگی لازم را دارند و همه در حال پیش بردن بازی‌های تداركاتی هستند. لیگ ملت‌های اروپا در حال برگزاری بوده و این لیگ خیلی برای آنان مهم است. تیم ولز، آمریكا و انگلیس از تیم‌های قدرتمندی هستند. ما وضعیت خوبی در جام‌جهانی نخواهیم داشت.

او خاطرنشان كرد: اگر میخواهیم با الجزایر بازی كنیم‌ تنها از روی ناچاری و استیصال است. الجزایر تیمی نیست كه ما را در برابر سایر تیم‌ها آماده كند چرا كه سبك بازی آنان با ما متفاوت است. تیم‌هایی مثل كنگو را نمی‌دانم از كجا پیدا می‌كنند. بازیكنان به لحاظ روانی بهم ریخته هستند. خود بازیكنان هم الان بازی‌های تداركاتی را زیر سوال برده و حتی با مسئولین فوتبال شوخی می‌كنند. مشكلاتی كه الان در ساختار مدیریتی و تشكیلاتی فوتبال ما وجود دارد، نتیجه‌ای است كه در حال تماشای آن هستیم. فقط امیدوارم شرایط بدی پیش نیاید و ما در جام جهانی آبروریزی نكنیم.

مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اینكه باید از قبل برنامه‌ریزی می‌كردیم گفت: تمامی تیم‌ها از قبل برنامه خود را مشخص و برنامه‌ریزی ‌كردند. من نمی‌دانم مسئولین فوتبال ما نمی‌دانند كه از قبل باید برنامه‌ریزی كنند؟ ما الان نمی‌توانیم دنبال تیمی باشیم كه با سبك ما بازی كند. الان هم مسائل و افكار عامه‌پسندی را مطرح می‌كنند و سعی در تغییر افكار مردم دارند‌. آن زمانی كه باید به دنبال تیم‌هایی می‌رفتیم كه بتوانیم در بازی تداركاتی با آن ها رو به رو شویم، این كار را به دلیل مسائل انتخاباتی فدراسیون فوتبال انجام ندادیم. با این وضعیت متاسفانه شرایط بسیار بسیار بدی را در جام‌جهانی خواهیم داشت.

مسعود اقبالی در پاسخ به این سوال كه نقش سرمربی در بازی تداركاتی چقدر می‌تواند مهم باشد، گفت: وظیفه سرمربی انتخاب و گزینش بازی‌های تداركاتی نیست. این دست مدیریت فوتبال و كادر فنی است. دست كمیته‌ای است كه باید به دنبال این موضوعات باشد. در زمان كی‌روش هم او دید فدراسیون نمی‌تواند كاری انجام دهد خودش به دنبال بازی‌های تداركاتی افتاد چون این شهرت و محبوبیت را داشت. ولی اسكوچیج این كار را نمی‌تواند انجام دهد و این وظیفه فدراسیون فوتبال است.

كارشناس فوتبال درباره پروسه انتخاب بازی‌های تداركاتی تصریح كرد: برای این بازی‌ها ابتدا باید به دنبال تیم‌های ضعیف رفته و به تدریج و نزدیك زمان مسابقات سراغ تیم‌های قدرتمند رفت.

او بیان كرد: سرمربی تیم ملی 30 درصد بیتشر تاثیرگذار نیست. او تنها تعدادی از بازیكنان مستعد را جمع كرده و برنامه‌های استراتژیك و تیمی را انجام می‌دهد و در مسابقات شركت می‌كند. متاسفانه با این وضعیت من فكر می‌كنم باید با تیم‌های داخلی خودمان بازی نماییم. در گذشته هم چنین داستانی بوده  برای مثال تیم ملی با به مجموع دو تیم پرسپولیس و استقلال بازی می‌كرد. الان هم اگر مجبور باشیم باید این كار را انجام داده و بچه ها را در شرایط مسابقه قرار دهیم.

اقبالی در خاتمه هم از شرایط استقلال و نیمكت این تیم گفت: استفاده از مربیان خارجی كه دارای نام و نشان باشند، هزینه بسیار بالایی دارد كه نمی‌توان این كار را كرد و اگر هم بیاوریم در این شرایط اقتصادی كار درستی نكردیم. مربی داخلی هم باید یك كادر قوی باشد. صرفا فقط یك سرمربی نیاوریم كه شهرت و رابطه دارد و او را مربی استقلال كرده و او هم پسر عمه و عموی خود را برای كادر تیم تعیین كند. این كار درستی نیست. باید كادر داخلی قوی انتخاب كنیم كه به سرمربی كمك كند. در این شرایط بحران‌زا واقعا دنبال مربیان گران قیمت نمی توان رفت.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟