صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ورزش و روابط بین الملل

ورزش و روابط بین الملل

پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقيقه

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه ۱۲ اسفند ماه با حضور مصطفی هاشمی طبا، رئیس سابق سازمان تربیت بدنی و عضو سابق هیئت رئیسه کمیته جهانی المپیک به آسیب شناسی دیپلماسی ورزشی ایران پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی هاشمی طبا، رئیس سابق تربیت بدنی و عضو سابق هیئت رئیسه کمیته جهانی المپیک پیرامون تعریف و وظیفه دیپلماسی ورزشی اظهار کرد: دیپلماسی در جهان یعنی حضور یک کشور در کشورهای دیگر یا وقایعی که در کشورهای دیگر اتفاق می افتد.
خود ورزش فی النفسه دیپلماسی است و باید دید که حضور ورزشی و مدیران ورزشی ما چقدر می تواند در روابط کشورها تاثیر گذار باشد. اینکه فرد مسئول چقدر توانمند است و می تواند به مذاکره بنشیند و دیگران را تحت تاثیر ایده های خود قرار دهد به توانایی و سطح فنی وی بستگی دارد.
هاشمی طبا درخصوص افرادی که می توانند در دیپلماسی ورزشی نقش داشته باشند بیان کرد: در درجه اول خود ورزشکاران حامل پرچم دیپلماسی هستند؛ سپس کارشناسان و مسئولینی که دست اندرکار هستند و نهایتاً افرادی که توانایی بالاتری دارند مانند روسای جمهور در این زمینه نقش ایفا می کنند.
ما می توانیم به غیر از بحث ورزشی در مورد مسائل مختلف نیز صحبتهای دوستانه داشته باشیم و حتی با اجازه وزارت خارجه صحبتها را کمی رسمی تر کنیم.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه ۱۲ اسفند کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت ۱۳:۳۰ روزهای پنجشنبه به مباحث روابط بین المللی در ورزش می پردازد.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: مونا رئیس پور

مرتبط با این خبر

  • بخش نگری، معضل دیپلماسی ورزشی کشور

  • دستورات و احکام دولتی معضل دیپلماسی ورزشی کشور

  • از دست رفتن فرصتها در تعلل کمیته ملی المپیک

  • نقش دیپلماسی ورزشی در ساختار سیاسی