صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 5 اسفند ماه با حضور علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و دبیر کل سابق فدراسیون وزنه‌برداری آسیا به بررسی راهکارهای دیپلماسی ورزشی اثرگذار و نقش کمیته ملی المپیک پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و دبیر کل سابق فدراسیون وزنه‌برداری آسیا پیرامون راهکار دیپلماسی ورزشی موفق اظهار کرد: ما تاکنون دیپلماسی ورزشی اثرگذاری در کشور نداشته ایم. خوشبختانه در حال حاضر در این زمینه کارهایی صورت گرفته است و روابط بین‌الملل وزارت ورزش صیانت از کرسی های بین المللی با رویکرد دیپلماسی ورزشی را در پیش گرفته است. در بخش روابط بین الملل هماهنگی هایی در ارتباط با دیپلماسی ورزشی با وزارت امور خارجه در حال انجام است و نماینده وزارت خارجه در شورای برون مرزی ورزش کشور حضور پیدا می کند. این حضور نمادین نیست بلکه نقش پر رنگ آن احساس می شود. ارتباط بین روابط بین الملل ورزش و وزارت امور خارجه در بعدهای مختلفی مانند برگزاری مسابقات، حضور در مجامع و جایگاه های بین المللی که ایران شایسته آن است بسیار تاثیرگذار است.
مرادی درخصوص اهمیت نقش کمیته ملی المپیک بیان کرد: رأس ورزش کشور در روابط بین‌الملل کمیته ملی المپیک است. متاسفانه به نظر می رسد کمیته ملی المپیک ما هنوز به بلوغ کاری در سطح بین‌المللی نرسیده است و هماهنگی بیشتری لازم است تا جایگاه خود را به نحو شایسته در سطح بین المللی نشان دهد. متاسفانه هیئت اجرایی در کمیته ملی المپیک منفعل هستند و سلیقه ای برخورد می کنند. اگر هیئت اجرایی فعالانه برخورد کنند جای ابهام باقی نمی ماند. در اساسنامه کمیته ملی المپیک بازنگری صورت پذیرفته که بخشی از آن ارزیابی صیانت از کرسی های بین المللی بود و باید در دولت هم مطرح شود که پیگیری این موضوع بسیار ضعیف بوده و این تعلل باعث از دست رفتن فرصتها می شود.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه 5 اسفند کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 13:30 روزهای پنجشنبه تقدیم علاقه مندان به مباحث روابط بین المللی در ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • دستورالعمل کمیته ملی المپیک برای حضور در عرصه بین الملل ورزشی

  • نگاهی به وضعیت فدراسیون قایقرانی در عرصه بین الملل ورزشی

  • تلاش فدراسیون بوکس برای حضور قوی در مجامع بین المللی

  • تلاش فدراسیون شنا برای حضور پر رنگ در عرصه دیپلماسی ورزشی

  • مناطق آزاد فرصت مناسب برای ورزش کشور

  • کاستی ها در حوزه بین الملل ورزشی کشور

  • راهکارهای تشویق مردم به ورزش در طبیعت

  • قابلیت های متنوع جغرافیایی کشور و توسعه گردشگری ورزشی

  • نقش تعیین کننده قدرت و سیاست در عرصه دیپلماسی ورزشی

  • موانع پیش روی توسعه دیپلماسی ورزشی کشور