ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

راهکارهای تشویق مردم به ورزش در طبیعت

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 13 مهر ماه با حضور علی قلم سیاه، کارشناس ورزش به موضوع راهکار تشویق مردم به ورزش در طبیعت اختصاص داشت.

1396/07/15
11:08

به گزارش رادیو ورزش؛ علی قلم سیاه، کارشناس ورزش پیرامون گسترش گردشگری ورزشی در کشور اظهار کرد: ما نزدیک به 60 فدراسیون و انجمن ورزشی داریم که علاقمندند مسابقاتشان را در مراکز استان ها برگزار کنند. فدراسیون ها باید آرام آرام دامنه این مسابقات را به مناطق دورتر که از امکانات گردشگری و طبیعت زیبایی برخوردارند؛ سوق دهند تا شرکت کنندگان خارجی از قابلیت های طبیعی این مناطق دیدن کنند. البته ما باید تدارکات عزیمت به این مناطق را بدرستی تعریف کنیم و زیرساخت های مطلوب را فراهم آوریم.
قلم سیاه درخصوص لزوم تشویق مردم به ورزش در طبیعت بیان کرد: ما باید مردم کشور را به پیاده روی در کنار ساحل، جنگل و کوه ... تشویق کنیم. کمیته ملی المپیک باید دفتر محیط زیست و گردشگری خود را تقویت کند. هنرمندان نیز باید وارد این عرصه شوند و فیلم، عکس، پوستر و تبلیغات تلویزیونی افزونتر گردند.
تحقق این امر نیاز به آموزش و اراده ملی دارد. بعلاوه کارگزاران دولتی باید ذهن خود را به این موضوع معطوف نمایند که نباید منابع طبیعی را فقط مصرف کرد بلکه باید بوسیله آن برای مردم کار ایجاد کرد. امروزه صنعت گردشگری پردرآمدترین کار جهان است. ما باید با اقتدار ملی و فرهنگی خود و با ارائه خدمات جهانی به صحنه بین المللی ورود پیدا کنیم. نوجوانان و جوانان را با مربیان فرهیخته به طبیعت ببریم و حین بهره برداری از این محیط ها به آنها آموزش دهیم.
ما دو دریا و بیش از 2 هزار کیلومتر ساحل داریم. در این گستره می توان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را جذب و امکانات ورزش های مختلف آبی مانند اسکی، قایقرانی، غواصی و ... را فراهم آورد. در ضمن اجرای این کارها باید به بخش خصوصی سپرده شود.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 13 مهر ماه کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای الهام حسینی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل