ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

موانع پیش روی توسعه دیپلماسی ورزشی کشور

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 23 شهریور ماه با حضور علی قلم سیاه به بررسی موانع پیش روی دیپلماسی ورزشی کشور اختصاص داشت.

1396/06/25
09:15

به گزارش رادیو ورزش؛ علی قلم سیاه، کارشناس ورزش پیرامون موانع پیش روی دیپلماسی ورزشی کشور اظهار کرد: در اساسنامه فدراسیون های ما راهکار جدی برای توسعه بخش بین الملل ورزشی وجود ندارد؛ درنتیجه لازم است که آئین نامه اجرایی مناسبی برای این قضیه تهیه شود و کارشناسانی برای قدرتمند کردن موقعیت بین المللی ورزش تعیین گردند.
آموزش، قدرت چانه زنی، قدرت علمی و فنی، ارتباطات منطقی، معادل سازی و ... ابزاری جهت تحقق این موضوع هستند. ما از فرهنگ قومی بسیار نیرومندی برخورداریم و باید بتوانیم با زبان بین المللی در عرصه های مختلف حضور پیدا کنیم و بعلاوه شخصیت قالب و ارزشمند خود را داشته باشیم و بتوانیم در روابط بین الملل مولف و موثر باشیم.روابط بین الملل ورزشی به معنای آن است که قابلیت های ورزش کشور از مسیر توسعه علمی و آموزشی به توان اقتصادی برسد.
قلم سیاه درخصوص قابلیت های طبیعی کشور بیان کرد: گردشگری به عنوان ارکان بسیار مهم توسعه اقتصادی کشورها دیده می شود. کشور ما از نظر اکوسیستم طبیعی بی نظیر است و به دلیل دارا بودن کوه، دریا، جنگل و ... قابلیت های وسیعی دارد. جاده های ایران از ظرفیت بالای گردشگری هستند و ضروری است که ایمن سازی جاده ها را بیشتر کنیم.
وی در ادامه افزود: پیشنهاد می کنم وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان را در تورهای مطمئن به طبیعت کشور ببرد و آنها را از نزدیک با رفتارهای درست آشنا نماید.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 23 شهریور ماه کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل