ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

تغییرات اساسنامه فدراسیون ها در جهت ارتقای روابط بین الملل ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 16 شهریور با حضور مهرداد پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج به بررسی راهکارهای بهبود روابط بین الملل ورزشی اختصاص داشت.

1396/06/19
08:22

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج پیرامون تغییرات اساسنامه فدراسیون های ورزشی در جهت ارتقای روابط بین الملل ورزشی اظهار کرد: تغییراتی در اساسنامه فدراسیون های ورزشی اعلام شده است که نشان می دهد نگاه ورزش به این قضیه جذب شده است. در یکی از این تغییرات بیان شده که اگر فردی عضو مجمع بین المللی ورزشی باشد؛ خودبخود عضو مجمع آن فدراسیون نیز خواهد بود.
پهلوان زاده در مورد راهکار حضور موثر در عرصه بین الملل ورزش گفت: اگر ما حداقل ارزش ها را قائل باشیم؛ افراد تشویق می شوند و قدرتی هم برای برقراری ارتباط بین مجامع داخلی و بین المللی بوجود خواهد آمد. مهم این است که مجمع فدراسیون یک رشته ورزشی در مجمع جهانی عضو باشد و از وقایع و تحولات آنجا مطلع باشد. وقتی از سیاستهای جهانی و قاره ای یک رشته اطلاع داشته باشیم؛ می توانیم افرادی را تربیت کنیم که حرفی برای گفتن در مجامع بین المللی داشته باشند. حضور در مجامع صرفا اشغال کردن صندلی و رای دادن نیست بلکه باید در تصمیم گیری ها نظر و همراهی داشت.
درها در این حوزه به روی افراد باز است به شرطی که این افراد علاقمند باشند و وقایع را دنبال کنند. در خیلی مواقع افراد آمده اند ولی چون به پیشینه مباحث و زبان انگلیسی آشنا نبوده اند؛ مجامع را ترک کردند یا نقش و اشتراکی در کارها نداشتند. در مقابل افراد علاقمندی هم هستند که در جلسات شرکت می کنند و براحتی خود را بالا می کشند. در این خصوص لازم است فدراسیون ها افراد را شناسایی کنند و حضور افراد فرمایشی نباشد.
وی در خصوص مشکلات پیش روی افراد در این عرصه توضیح داد: رقابت چندان آسان نیست. وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک باید بهای بیشتری به کسانی که کرسی بین المللی دارند؛ بدهند تا همپای همتاهای خود در کشورهای دیگر همکاری کنند و مشکلات مالی مانع حضورشان نشود.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 16 شهریور کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 روزهای پنجشنبه تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل