جهان ورزش (شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

ارزیابی عملكرد شمشیربازی در مسابقات زیر 23 سال آسیا

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یكشنبه 5 آبان در گفتگو با عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی به بررسی عملكرد تیم ملی در مسابقات شمشیربازی زیر 23 سال آسیا پرداخت.

1398/08/06
08:33

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی پیرامون وضعیت كسب سهمیه المپیك در اسلحه سابر بیان كرد: خوشبختانه تیم ملی سابر در رنكینگ جهانی در جایگاه ششم دنیاست. ما 3 رویداد برای كسب سهمیه المپیك داریم. یقینا در مسابقات مصر سهمیه سابر قطعی می شود. برنامه اصلی ما حضور پرقدرت در المپیك و اخذ مدال در این رویداد است. شاكله اصلی تیم مجتبی عابدینی، علی پاكدامن و محمد رهبری است و ورزشكاران ذخیره خوبی مثل فرزاد باهر و محمد فتوحی داریم.
وی درخصوص عملكرد شمشیربازان ملی پوش در مسابقات زیر 23 سال آسیا كه با ششمی در اسلحه اپه همراه بود، اظهار كرد: نتایج به نوعی مطلوب بود. امیدواریم فردا در سابر مدال بگیریم. برای اینكه جوانان ما رشد كنند باید در رویدادهای بین المللی شركت داشته باشد. كسب تجربه به شمشیربازی كمك می كند تا آینده خوبی داشته باشد. ما می دانستیم كه شاید نتیجه مطلوبی را به دست نیاوریم ولی حضور در 8 تیم اول آسیا با اهمیت است و در مجموع نتیجه بدی نگرفتند.
میرشفیعی در رابطه با عدم اعزام تیم بانوان به این مسابقات گفت: دوست داشتیم بانوان هم شركت كنند. ولی فدراسیونها با كمبود بودجه روبرو هستند و سعی می كنند به صلاح و صرفه برنامه ریزی كنند.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یكشنبه 5 آبان با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یكبار یكشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)