جهان ورزش (شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

مسابقات بین المللی جایزه بزرگ شمشیربازی اصفهان

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یكشنبه 7 مهر در گفتگو با محمد رهبری، ملی پوش سابر به موضوع برگزاری مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ شمشیربازی در رشته سابر در آكادمی شمشیربازی روزبه سرهنگ‌پور اصفهان پرداخت.

1398/07/08
08:20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محمد رهبری، ملی پوش اسلحه سابر پیرامون مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ شمشیربازی در رشته سابر كه در آكادمی شمشیربازی روزبه سرهنگ‌پور اصفهان برگزار شد و خود وی برنده جایزه نفر اول و 3 هزار دلاری آن شد، بیان كرد: یكی از بهترین مسابقاتی بود كه در ایران شركت كردم. هم از نظر كیفی و هم امكانات سخت افزاری شرایط بسیار خوبی داشت. بعلاوه اینكه 6 هزار دلار جایزه هم داشت. همه شركت كنندگان با انگیزه بودند و آمده بودند كه بهترین نتیجه را كسب كنند. در این مسابقات ورزشكاران در چالش رقابت قرار می گیرند. با جایزه خوبی هم كه دارد، حساسیت مسابقه بالا می رود.
وی ادامه داد: عراق و آذربایجان هم شركت كرده بودند. اگر زودتر دعوتنامه پخش می كردیم، ورزشكاران خوبی از كشورهای دیگر شركت می كردند. بعلاوه اصفهان دارای سالن استاندارد فوق پیشرفته ای است كه می توان مسابقات بین المللی را در آن برگزار كرد.
رهبری درخصوص وضعیت تیم ملی سابر برای كسب سهمیه المپیك گفت: كمتر از یك ماه دیگر مسابقات جهانی مصر را داریم و در آنجا سهمیه المپیك را قطعی می كنیم و یكسال مانده به المپیك سهمیه را می گیریم. بعد از آن با خیال راحت به مسابقات و اردوهای بین المللی می رویم تا در المپیك مدال خوشرنگی برای ایران كسب كنیم. از نظر بدنی ریكاوری شده ایم. هدف ما این است كه سهمیه المپیك را قطعی كنیم و برای خود المپیك و كسب مدال برنامه ریزی كنیم. سختی ها را برای هدفمان تحمل می كنیم. مطمئن باشید به هدفمان می رسیم. سال دیگر خبرهای خوبی از شمشیربازی می شنوید.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یكشنبه 7 مهر با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یكبار یكشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)