ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

عملکرد تاریخی عابدینی در مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 30 تیر در گفتگو با علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی به عملکرد مجتبی عابدینی و کسب مدال برنز او در مسابقات قهرمانی جهان مجارستان پرداخت.

1398/04/31
22:56

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی با تاریخی خواندن عملکرد مجتبی عابدینی در کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان در این رابطه اظهار کرد: عابدینی با کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان با صعود 14 پله ای در رده دهم جهان قرار گرفت. مجتبی بعد از بازی های آسیایی خداحافظی کرد. در رشته های ورزشی بخصوص رشته های انفرادی خیلی اتفاق می افتد که ورزشکار دلزده می شود. فدراسیون و باشگاه های که اسپانسر می شوند توان تامین مالی ورزشکاران را ندارند. درنتیجه فشار روحی و روانی باعث می شود که ورزشکار از دنیای ورزش خداحافظی کند.

وی ادامه داد: ولی مجتبی برگشت و اتفاق بزرگی را رقم زد که در تاریخ شمشیربازی ایران بی نظیر بود. این نشان می دهد که قدمهایی که فدراسیون و ورزشکاران ما برداشته اند، درست بوده است. ما هیچ حرفی در دنیا نداشیم ولی امروز رقیب حساب می شویم و مدال آور هستیم.

یعقوبیان اعلام کرد: سهمیه المپیک عابدینی قطعی شده و در تیمی هم تقریبا می توان گفت که کسب سهمیه کرده ایم. اگر مسئولان کمی نگاه ویژه تری داشته باشند و شرایط نسبتا ایده آلی فراهم شود، ورزشکاران ما توانایی غیر قابل تصوری خواهند داشت.

برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 30 تیر با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)