جهان ورزش (شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

کاربردی شدن علوم در ورزش و لزوم بهره از آن

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 5 خرداد با حضور عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی به موضوع ابزارها و امکاناتی که تیمهای ورزشی را در رسیدن به اهدافشان کمک می کند، پرداخت.

1398/03/06
12:57

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی پیرامون اهمیت ابزارهایی که می تواند در کنار تیمها قرارگیرد و راه موفقیت آنها را هموار کند، اظهار کرد: توسعه و پیشرفت علوم در ورزش و کاربردی شدن این علوم واضح و مبرهن است. بی شک بکارگیری روانشناس، ماساژور، پزشک و ... در کنار تیم در موفقیت آن تاثیرگذار است. در رشته شمشیربازی که هم پرهیجان است و هم به نوعی در مدت زمان کوتاهی و فشرده ای انجام می شود ضرورت توجه به این موضوعات بیشتر احساس می شود و یقینا جز نیازهای ضروری است که باید در کنار تیم در نظر گرفته شود.
وی در ادامه عنوان کرد: ورزش مجموعه ای شبیه صنعت است که ابزارهای مختلفی در کنارش قرار می گیرد تا تولید شکل واقعی به خود بگیرد و تبدیل به محصول شود. از سال گذشته به سبب عدم ثبات سیاستهای اقتصادی که آسیبهای آن گریبانگیر همه آحاد مردم شده ورزش هم مستثنی نبوده است. در ابتدای سال وزیر ورزش توصیه به صرفه جویی می کند و از فدراسیونها می خواهد که از اعزامهای غیرضروری اجتناب کنند. اینکه چرا حتی سرمربی تیم در اعزامها حضور ندارد و یا اینکه روانشناس در تیم حضور ندارد سوالی است که باید از مسئولان سیاست گذار و در راس هرم وزارت ورزش پرسیده شود.
میرشفیعی عنوان کرد: در جلسات کمیته فنی برای تصمیم گیری در مورد اعزامها، سیاستهای بالادستی به ما ابلاغ می گردد که ما را هم در تنگنا قرار می دهد. برای مثال اگر در مسابقات مادرید پزشک همراه تیم بود، آسیب دیدگی مجتبی عابدینی تشدید نمی شد. مسئولان باید پاسخ دهند که چرا ورزش را به سمت و سویی برده اند که مسائل اقتصادی به شدت در ورزش تاثیرگذار شده و مانع پویایی ورزش شده است.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 5 خرداد با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)