جهان ورزش (شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

كاربردی شدن علوم در ورزش و لزوم بهره از آن

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یكشنبه 5 خرداد با حضور عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی به موضوع ابزارها و امكاناتی كه تیمهای ورزشی را در رسیدن به اهدافشان كمك می كند، پرداخت.

1398/03/06
12:57

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی پیرامون اهمیت ابزارهایی كه می تواند در كنار تیمها قرارگیرد و راه موفقیت آنها را هموار كند، اظهار كرد: توسعه و پیشرفت علوم در ورزش و كاربردی شدن این علوم واضح و مبرهن است. بی شك بكارگیری روانشناس، ماساژور، پزشك و ... در كنار تیم در موفقیت آن تاثیرگذار است. در رشته شمشیربازی كه هم پرهیجان است و هم به نوعی در مدت زمان كوتاهی و فشرده ای انجام می شود ضرورت توجه به این موضوعات بیشتر احساس می شود و یقینا جز نیازهای ضروری است كه باید در كنار تیم در نظر گرفته شود.
وی در ادامه عنوان كرد: ورزش مجموعه ای شبیه صنعت است كه ابزارهای مختلفی در كنارش قرار می گیرد تا تولید شكل واقعی به خود بگیرد و تبدیل به محصول شود. از سال گذشته به سبب عدم ثبات سیاستهای اقتصادی كه آسیبهای آن گریبانگیر همه آحاد مردم شده ورزش هم مستثنی نبوده است. در ابتدای سال وزیر ورزش توصیه به صرفه جویی می كند و از فدراسیونها می خواهد كه از اعزامهای غیرضروری اجتناب كنند. اینكه چرا حتی سرمربی تیم در اعزامها حضور ندارد و یا اینكه روانشناس در تیم حضور ندارد سوالی است كه باید از مسئولان سیاست گذار و در راس هرم وزارت ورزش پرسیده شود.
میرشفیعی عنوان كرد: در جلسات كمیته فنی برای تصمیم گیری در مورد اعزامها، سیاستهای بالادستی به ما ابلاغ می گردد كه ما را هم در تنگنا قرار می دهد. برای مثال اگر در مسابقات مادرید پزشك همراه تیم بود، آسیب دیدگی مجتبی عابدینی تشدید نمی شد. مسئولان باید پاسخ دهند كه چرا ورزش را به سمت و سویی برده اند كه مسائل اقتصادی به شدت در ورزش تاثیرگذار شده و مانع پویایی ورزش شده است.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یكشنبه 5 خرداد با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یكبار یكشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)