جهان ورزش (شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

میرزایی: استان تهران صاحب سالن شمشیر‌بازی خواهد شد

رئیس هیات شمشیربازی استان تهران اعلام كرد: بر اساس قول مدیر كل محترم اداره كل ورزش و جوانان استان تهران، مطمئن هستم در یك یا دو ماه آینده، حتما به ما یك سالن خوب خواهند داد.

1402/06/10
13:19

محمد میرزایی رئیس هیات شمشیربازی استان تهران در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش گفت: مسابقات المپیاد نخبگان شمشیربازی كشور در بخش دختران در هر سه اسلحه از هفتم شهریور شروع شد. رقابت ها در رشته اسلحه فلوره با حضور 18 استان به صورت انفرادی هفتم شهریور و به صورت تیمی هشتم شهریور ماه برگزار شد.

وی ادامه داد: روز نهم شهریور، پنجاه و هشت ورزشكار از سراسر كشور در رشته اسلحه اپه به صورت انفرادی رقابت كردند و 9 جدول برگزار شد. دور مقدماتی با 114 بازی به پایان رسید و پس از آن وارد مرحله حذفی می شویم همچنین رقابت های تیمی این اسلحه نیز دهم شهریورماه برگزار می شود.

وی افزود: مسابقات از لحاظ كمی و كیفی نسبت به سال‌های قبل بسیار متفاوت و در سطحی بالاتر بود.

میزبان این مسابقات در خصوص اسكان شركت كنندگان گفت: برای این منظور، علاوه بر خوابگاه فدراسیون شمشیربازی از خوابگاه هیأت تكواندو و خوابگاه هیأت تنیس و بدمینتون نیز استفاده شد.

میرزایی ضمن این كه مسابقات با رقابت ورزشكاران در اسلحه سابر انفرادی و تیمی، در روزهای یازدهم و دوازدهم شهریور پیگیری خواهد شد، خبر داد: پس از پایان رقابتهای بانوان شمشیرباز، تاریخ برگزاری این مسابقات در بخش آقایان را نیز مشخص و اعلام خواهیم كرد.

رئیس هیات شمشیربازی استان تهران با اعلام اینكه هنوز تهران صاحب سالن شمشیر‌بازی نشده است، تاكید كرد: با شناختی كه از جناب آقای جوادی مدیر كل محترم اداره كل ورزش و جوانان استان تهران داریم و قول هایی كه وی داده‌اند، مطمئن هستم در یك یا دو ماه آینده، حتما به ما یك سالن خوب خواهند داد.

برنامه جهان ورزش یك هفته در میان، ویژه شمشیربازی راس ساعت 15:00، از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)