همگام با لیگ آخر هفته مسابقات لیگ از ساعت 18:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

همگام با ليگ

رادیو ورزش همگام با لیگ: بررسی و تحلیل هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال

برنامه "همگام با لیگ" روز یکشنبه 13 بهمن به نقد، بررسی وتحلیل رویدادهای هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال کشورمان پرداخت.

1398/11/14
12:41

به گزارش رادیو ورزش؛ در هفته هجدهم 8 بازی برگزار شد و 24 گل به ثمر رسید. در این هفته تنها یک بازی مساوی شد و نیز سرخ آبی های پایتخت به برد رسیدند و 5 تیم بالای جدول حریفان خود را شکست دادند.
نتایج هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران به شرح زیر است:
- نساجی در خانه تن به شکست داد. مثل بازی رفت دو تیم، نساجی 1- سایپا 3.
- استقلال تهران برد. دیاباته مصدوم شد و استقلال هم مثل پرسپولیس با برد به شهرآورد رسید. استقلال تهران 2 – نفت مسجد سلیمان 1.
- نفت اولین برد خانگی خودش را تجربه کرد. پرسپولیس با برد به شهرآورد رسید. اسکوتیچ تصمیم جدی برای جدایی گرفت و شجاع شهرآورد را از دست داد. صنعت نفت آبادان 0 – پرسپولیس تهران 1.
- بعد از 18 هفته شاهین شهرداری بوشهر به اولین برد فصل رسید. حمزاوی اولین گل خود را برای تراکتور زد و رادولوویچ هم اولین باخت را با ذوب آهن تجربه کرد. تراکتور 2 – ذوب آهن 1.
- تقابل قعله نویی و نکونام، تقابل شاگرد و مربی سابق بود که به سود مربی به پایان رسید. سپاهان 2 – فولاد خوزستان 1.
- اولین برد شهرخودرو بعد از جدایی گل محمدی رقم خورد و برای اولین بار در این فصل سه گله شد. شهر خودرو 3 – ماشین سازی تبریز 1.
- تساوی که برای دو تیم ارزش نداشت. پارس جنوبی جم 1 – گل گهر سیرجان 1.
این هفته از رقابتهای لیگ برتر شاید جذاب ترین هفته از سری مسابقات لیگ نوزدهم بود و در رقابتهای این هفته 24 گل از خط دروازه ها عبور کرد تا میانگین سه گل برای هر بازی به ثبت برسد و این آمار قابل قبول و امیدوارکننده ای محسوب می شود. کمی خارج شدن از پیله احتیاط از سوی مربیان و به ویژه درخشش خریدهای جدید در ترکیب تیم ها که نشان دهنده چشمانی بازتر از قبل در راه خرید و تقویت تیمها در تعطیلات نیم فصل بوده در این هفته کاملا نمود داشت و در عین حال توانست نویدبخش روزهای بهتری برای لیگ در هفته های آینده باشد. با توجه به در پیش بودن شهرآورد شاید بیشتر تمرکز و نگاه علاقمندان فوتبال به تقابل سرخ آبی ها با رقبای جنوبی بود که هر دو تیم توانستند توانایی های فنی خودشان را در آستانه این بازی بزرگ چه از نظر بدنی و چه از لحاظ فنی به نمایش بگذارند.
پرسپولیس این روزها تبدیل به تیمی شده که به راحتی آب خوردن موقعت گل ایجاد می کند و اگر بی دقتی های مهاجمان را نادیده بگیریم؛ رگه هایی از پیشرفت در دوران پسا کالدرون را می توان کاملا ملموس و محسوس در آن دید. از آن طرف گل های کاملا تاکتیکی و برنامه ریزی شده آبی ها که پاس به جلو و پاس به عقب و ضربات تمام کننده را به دنبال داشت. نویدبخش شهرآورد جذابی در هفته پیش رو خواهد بود. به شرط اینکه همین شکل و شمائل تاکتیکی در دستورکار مربیان دو تیم قرار بگیرد.
سپاهان و شهرخودرو هم خودشان را سرحال نشان دادند و کاملا در راستای اهداف مربیان در این هفته عمل کردند و با برنامه به نتیجه رسیدند.
بازگشت تراکتور در یک بازی سخت و مقابل تیم سختکوشی چون ذوب آهن به خوبی نشان داد استفاده به موضع از عنصر تجربه و به ویژه آماده سازی ذهنی و بازیابی درست تا چه اندازه می تواند اثربخش باشد.
شاهین شهرداری بوشهر ثابت کرد خواستن توانستن است و می توان با خریدهای هوشمندانه نقاط ضعف را تعیین کرد و فوتبالی هجومی و تماشاگر پسندی را حتی در زمین حریف انجام داد. در هر حال در جمعبندی هفته هجدهم باید گفت تیم ها به تدریج متوجه شدند که برای پیروزی و تحمیل خود به حریف باید حمله کرد و برای حمله کردن باید برنامه داشت که خوشبختانه تعداد تیمها با چنین ویژگی هایی نسبت به هفته های پیشین افزایش یافته است.
سپاهان – فولاد؛ استاد و شاگردی که به کمک هم چند سال پیش آبی ها را قهرمان لیگ کردند هر کدام رقابت سختی باهم داشتند. پیروزی اصفهانیها کافی بود تا جرقه به انبار نکونام بزند و جواد نکونام را طوری به کنفرانس خبری بفرستد که در مقابل استاد حسابی دست پر باشد.
در رقابت میان صنعت نفت آبادان و پرسپولیس هم با نبود شجاع در دربی، قرمزها شجاعتشان را حفظ کردند و با حضور احمد نور که در روز تولدش گل سه امتیازی زد پیروز میدان بودند.
برنامه "همگام با لیگ" یکشنبه 13 بهمن کاری از گروه مسابقات ورزشی بود که با اجرای مهرزاد عطاران، کارشناسی محمد مؤمنی و به تهیه کنندگی احمدرضا طاهری از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 18 تا 20 تقدیم شنوندگان شد.

دسترسی سریع
همگام با لیگ