گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

لیگ قهرمانان اروپا پخش زنده لیورپول-آژاكس و اتلتیكومادرید-بایرن مونیخ

مصاف تیم های لیورپول-آژاكس و اتلتیكومادرید-بایرن مونیخ به صورت زنده از شبكه رادیویی ورزش روی موج FM ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌ شود.

1399/09/11
14:59

به گزارش رادیو ورزش؛ لیورپول و آژاكس در چارچوب روز پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ساعت 23 امشب سه شنبه 11 آذر به مصاف هم می روند.
لیورپول شرایط بسیار خوبی در لیگ قهرمانان اروپا دارد. این تیم پس از شكست دادن آژاكس در هلند، به مصاف میتیولن رفت و این تیم را از پیش رو برداشت. سپس در خانه آتالانتا به میدان رفت و با 5 گل حریف ایتالیایی را از پیش رو برداشت. البته در دیدار برگشت با نتیجه 2-0 مغلوب تیم ایتالیایی شد ولی با توجه به پیروزی در سه دیدار ابتدایی، همچنان با 9 امتیاز صدرنشین گروه خود است. لیورپول اخیرا نیز برابر برایتون به تساوی 1-1 دست یافت و اوضاع این تیم به دلیل مصدومیت ها كمی به هم ریخته است ولی یورگن كلوپ بارها ثابت كرده در روزهای سخت چگونه تیمش را مدیریت می كند. بنابراین این تیم قطعا برای كسب پیروزی به مصاف آژاكس خواهد رفت.
در سوی دیگر میدان آژاكس حضور دارد كه با 2 پیروزی، 1 تساوی و 1 شكست و در مجموع 7 امتیاز، جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص داده است. آژاكس در 6 دیدار اخیر رسمی خود در تمامی مسابقات پیروز شده و روحیه بالایی دارد. تیم هلندی می داند كه رقیبی سرسخت مانند آتالانتا منتظر لغزش این تیم است و اگر آژاكس مغلوب لیورپول شود، ممكن است رتبه دوم جدول را از دست دهد و كارش به هفته پایانی كشیده شود. بنابراین تیم هلندی با تمامی قوا پا به آنفیلد خواهد گذاشت.
از طرفی اتلتیكو مادرید و بایرن مونیخ در شرایط متفاوتی ساعت 23 امشب سه شنبه 11 آذر به مصاف یكدیگر می روند.
اتلتیكو مادرید در اولین بازی مرحله گروهی با نتیجه 4 بر صفر مغلوب باواریایی‌ها شد و حالا نماینده اسپانیا فرصت دارد با یك تیر 2 نشان بزند؛ با پیروزی در این دیدار هم انتقام شكست سنگین بازی رفت را از قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان بگیرد و هم به مرحله حذفی صعود كند.
این هشتمین رویارویی اتلتیكو مادرید و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا است كه در این بازی ها مادریدی‌ها فقط 2 بار به پیروزی رسیده اند، یك تساوی و چهار شكست حاصل 5 بازی دیگر بوده است. بایرن مونیخ 2 بازی آخر خود برابر اتلتیكو در لیگ قهرمانان را با پیروزی پشت سر گذاشته است.
اتلتیكو مادرید هر 2 بازی قبلی را كه در خانه برابر بایرن مونیخ به میدان رفته، برده است. (فصل 2016 - 2017 در بازی رفت مرحله نیمه نهایی و فصل بعد در مرحله گروهی) بایرن مونیخ پس از 5 شكست پیاپی خارج از خانه برابر حریفان اسپانیایی خود در لیگ قهرمانان فصول 2013 و 2016، در 2 بازی آخر خارج از خانه خود برابر اسپانیایی‌ها شكست نخورده است.
آن‌ها فصل 2017 برابر سویا 2 - یك پیروز شدند و با رئال مادرید 2 - 2 مساوی كردند. دیگو سیمئونه سرمربی اتلتیكو مادرید از پنج بازی خود در لیگ قهرمانان برابر بایرن مونیخ در 3 بازی شكست خورده است. اگر اتلتیكو مادرید، بایرن را شكست دهد و لوكوموتیو سالزبورگ را شكست ندهد، نماینده اسپانیا راهی مرحله یك هشتم نهایی خواهد شد.
در بازی اول این گروه لوكوموتیو 3 امتیازی میزبان سالزبورگ یك امتیازی است. در صورت شكست لوكوموتیو مقابل سالزبورگ و فرار اتلتیكو از شكست برابر بایرن، یا در صورت تساوی لوكوموتیو برابر سالزبورگ و پیروزی اتلتیكو برابر بایرن، نماینده روسیه قادر به صعود به مرحله یك هشتم نهایی نخواهد بود.
لوییس سوارز در این لحظه اجازه بازی برای اتلتیكو مادرید مقابل بایرن مونیخ را ندارد. سوارز همچنان با ویروس كرونا دست و پنجه نرم می كند. به نقل از ماركا، لوییس سوارز در این لحظه نمی تواند اتلتیكو مادرید را مقابل بایرن مونیخ همراهی كند. تست كرونای مهاجم اروگوئه ای (كه روز یكشنبه از وی گرفته شد) هنوز منفی نشده و احتمال حضور وی در دیدار پنجم روخی بلانكوس هنوز بسیار پایین است. به نظر می رسد كه تنها راه حضور سوارز در بازی امشب، منفی شدن تستی است كه 24 ساعت قبل از بازی از او گرفته می شود.
ركورد پیروزی‌های پیاپی بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا اكنون به 16 بازی رسیده است، اما با توجه به مسجل شدن صعود این تیم به مرحله یك هشتم نهایی و قرار گرفتن در صدر گروه اول آیا این روند در مادرید خاتمه خواهد یافت؟
شما می توانید ساعت 23 سه شنبه 11 آذر از طریق رادیو ورزش روی موج FM ردیف 92 مگاهرتز شنونده پخش زنده گزارش مسابقه لیورپول-آژاكس و اتلتیكومادرید-بایرن مونیخ به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و با گزارشگری آرش اسدی باشید.

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی