گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

برگشت استقلال با تعویض های طلایی

تیم فوتبال استقلال توانست با نتیجه سه بر یك ملوان بندر انزلی را شكست دهد.

1401/05/27
22:44

به گزارش رادیو ورزش؛ هفته دوم مسابقات لیگ برتر به كام ساپینتو و استقلال ‌ها بود. در شرایطی كه مدافع عنوان قهرمانی تا دقیقه 58 تیم بازنده زمین بود، با حضور مهدی قایدی كامبك فوق العاده‌ای داشت و توانست 3 مرتبه دروازه ملوان را باز كرده و برنده از زمین خارج شود.

این بازی با موقعیت خوبی برای استقلالی‌ها آغاز شد. ارسال مهدی‌پور در دهانه دروازه به كوین یامگا رسید و این بازیكن با ضربه سر، توپ را در اختیار سجاد شهباززاده قرار داد كه ضربه او در آستانه ورود به دروازه با برخورد به مدافع میزبان راهی كرنر شد.

دقایقی بعد نیز كوین یامگا با نفوذ به درون محوطه جریمه صاحب فرصت خوبی شد كه شوت او را رضا حیدری، سنگربان ملوان دور كرد. لحظاتی بعد، ملوان روی نخستین فرصت جدی خود به گل رسید. صادق بارانی با حركت از سمت راست، با یك پاس رو به بیرون بازگیر را صاحب موقعیت كرد كه ضربه فنی و بغل پای این بازیكن به گوشه دروازه رفت و انزلی‌چی‌ها با یك گل از حریف خود پیش افتادند.

می‌توانست در نیمه اول اختلاف را به عدد 2 برساند. كاظمین با نفوذ از سمت راست، وارد محوطه جریمه شد كه حسینی با خروج از دروازه، زاویه را برای او تنگ كرد كه این توپ به بیرون رفت. یك دقیقه پس از این موقعیت، ارسال بلند یامگا در محوطه 6 قدم به محبی رسید كه ضربه سر این بازیكن را گلر ملوان برگشت داد و مانع از گلزنی وینگر بوشهری شد.

45 دقیقه اول با برتری ملوان به پایان رسید. در ابتدای نیمه دوم ساپینتو دست به تغییر سیستم تیمش زد و با ورود جلالی به جای سلمانی، خط دفاع تیم را 4 نفره كرد. در دقیقه 52 حركت حردانی از سمت راست و ارسال تند و تیز او به روی دروازه، مقابل دروازه خالی به محبی رسید و این بازیكن كه تصور رسیدن پاس حردانی را نداشت، این موقعیت را از دست داد.

در دقیقه 57 جلالی با حركتی فوق العاده خط دفاعی حریف را به هم ریخت. او 3 بازیكن ملوان را دریبل زد و با ارسال به روی دروازه، یامگا را صاحب موقعیت كرد كه ضربه كم جان این بازیكن با برخورد به مدافع ملوان راهی كرنر شد. یك دقیقه بعد كرنر ارسالی مهدی‌پور در دهانه دروازه به عارف غلامی رسید و این بازیكن با یك ضربه سر، كار را به تساوی كشاند.

از این گل، ملوان دو موقعیت استثنایی به روی دروازه استقلال خلق كرد. ابتدا پاس پشت مدافعین صادق بارانی به كاظمین رسید و این بازیكن در موقعیتی تك به تك توپ را به آسمان زد. سپس سجاد بازگیر روی پاس كاظمین با حسینی تك به تك شد و حتی گلر آبی‌ها را نیز دریبل زد كه در ادامه و با بسته شدن زاویه، ضربه بی دقت او به بیرون رفت.

اما تعویض مهدی قایدی در دقیقه 65 ورق بازی را برگرداند. فرار تند و تیز یامگا از راست و پاس او به دهانه دروازه، به قایدی رسید و این بازیكن با ضربه‌ای تمام كننده، استقلال را به گل پیروزی‌بخش رساند. در ادامه پیمان بابایی تازه‌وارد نیز دروازه ملوان را باز كرد كه این گل توسط كمك داور مردود اعلام شد.

در شرایطی كه بازی رو به پایان بود، حركت تكنیكی مهدی قایدی از سمت چپ و ورود به درون محوطه جریمه، با سرنگونی این بازیكن توسط سعید كریمی همراه شد كه مهدوی داور مسابقه نیز یك خطای پنالتی به سود استقلال اعلام كرد و مهدی‌پور توانست این موقعیت را به گل تبدیل كند تا استقلال در پایان با نتیجه 3 بر یك برنده از زمین خارج شده و به نخستین پیروزی فصل خود دست یابد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی