گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

لیورپول در خانه حریف كریستال پالاس نشد

لیورپول در دومین هفته از رقابت های این فصل لیگ برتر در خانه مقابل كریستال پالاس به تساوی 1-1 رضایت داد.

1401/05/25
08:28

به گزارش رادیو ورزش؛ لیورپول كه در هفته اول در خانه فولام به تساوی 2-2 رضایت داده بودند و یورگن كلوپ خشكی زمین را دلیل كسب آن نتیجه اعلام كرده بود، امشب در خانه مقابل كریستال پالاس هم به زحمت توانستند به تساوی 1-1 برسند.

لیورپول بازی را هجومی آغاز كرد و در همان دقیقه اول بازی، روی ارسال ترنت الكساندر آرنولد و دفع ناقص ویسنته گوایتا، جیمز میلنر صاحب موقعیت شد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

برتری لیورپولی ها ادامه داشت و در دقیقه 8، توپ در یك رفت و برگشت، روی تیر دوم به داروین نونیز رسید اما ضربه والی او راهی به چهارچوب دروازه پالاس نداشت.
حملات لیورپولی ها ادامه داشت اما دفاع فشرده پالاس مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. بازیكنان میهمان بیشتر به دنبال استفاده از ضدحملات بودند.

در نهایت در دقیقه 32، پالاس روی یك حمله غافلگیر كننده به گل برتری رسید. شروع مجدد گوایتا در میانه زمین به ابرچی ازه رسید و او هم با یك پاس در عمق، ویلفرد زاها را پشت مدافعان حریف صاحب موقعیت كرد. این مهاجم باتجربه هم در موقعیت تك به تك با آلیسون، توپ را به گوشه دروازه لیورپول فرستاد.

بعد از این این گل لیورپولی ها پیش كشیدند و باز هم بازیكنان پالاس به دنبال استفاده از فضای پشت مدافعان این تیم بودند. حتی در دقیقه 41 بار دیگر زاها صاحب فرصت شد اما این بار آلیسون با خروج از دروازه، این موقعیت را از او گرفت.

در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و تیم میهمان با برتری 1-0 به رختكن رفت.

نیمه دوم را لیورپول بهتر آغاز كرد و در دقیقه 48، روی پاس صلاح، این نونیز بود كه صاحب موقعیت شد اما حضور به موقع جوئل وارد دروازه پالاس را نجات داد.

در حالی كه لیورپولی ها به دنبال گل تساوی بودند، اخراج داروین نونیز در دقیقه 57 كار برای این تیم دشوارتر كرد. مهاجم اروگوئه ای در حال اعتراض به داور بود كه یواخیم اندرسون، مدافع حریف، ضربه ای از پشت به او زد و نونیز هم بلافاصله با سر به صورت اندرسون كوبید؛ حركتی كه باعث شد داور او را با كارت قرمز جریمه كند.

لیورپول علی رغم 10 نفره شدن به حملات شان ادامه دادند و در دقیقه 61 به گل تساوی رسیدند. لوئیس دیاز كه با پاس جیمز میلنر در سمت چپ زمین صاحب توپ شده بود، بعد از یك حركت عرضی دیدنی با شوتی تماشایی دروازه پالاس را باز كرد.

بعد از این گل كلوپ دست به سه تعویض زد و سیمیكاس، جو گومز و جوردن هندرسون را به زمین فرستاد اما این تغییرات كمك چندانی به قرمزها نكرد.
در مقابل در دقیقه 78، چیزی نمانده بود كه زاها بار دیگر پالاس را پیش بیندازد اما ضربه او به تیر دروازه لیورپول برخورد كرد.
در دقایق پایانی هر دو تیم به دنبال زدن گل برتری بودند و به ویژه لیورپولی ها تلاش زیادی كردند تا در اولین دیدار خانگی فصل به پیروزی برسند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نكرد و بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی