گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

سجادی: مسئولان ورزش تركیه خواهان حضور بانوان محجبه كشورمان در لیگهای ورزشی‌شان هستند

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار رادیو ورزش در تركیه از آخرین وضعیت عملكرد كاروان ورزش كشورمان در رقابتهای همبستگی كشورهای اسلامی گفت.

1401/05/23
18:29

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار رادیو ورزش مستقر در تركیه محل بازیهای همبستگی كشورهای اسلامی درباره كیفیت عملكرد ورزشكاران كشورمان گفت: ابتدا جایگاه فعلی رتبه دوم كشورمان در جدول رقابتها را تبریك میگویم، مسئولان كشور میزبان یعنی تركیه نیز در صحبتهایی كه دیروز و امروز با وزیر ورزش این كشور داشتیم بسیار خوشحالند كه كشور ایران جزو رتبه های بالای جدول است و تبریك صمیمانه ای از این بابت داشتند و اتفاقا دیروز نیز برای بازی والیبال تیم كشورمان در محل بازی حضور داشتند.

سجادی در ادامه درخصوص عملكرد تیم والیبال كشورمان اظهار كرد: تیم ما بازیهای بسیار خوبی در این رقابتها داشته و به گفته كارشناسان احتمالا فینال نیز با تركیه میزبان رقابت خواهیم كرد و ما نیز سعی میكنیم در كنار بچه های تیم باشیم تا با روحیه مضاعف بچه ها راهی میدان شوند و نتیجه عالی كه همان جایگاه قهرمانی است را كسب كنیم.

وی افزود: البته یكی دو دریافت كننده خوب و همچنین یكی دو بازیكن مصدوم را در اختیار نداریم اما ورزش را همین فراز و فرودها زیبا كرده و همین كه به فینال رسیدند با هر مدالی برای ما ارزشمند است و ما حمایت میكنیم چون آینده والیبال ما همین تیم است تا برای مسابقات المپیك و آسیایی پیش رو بتوانیم این تیم را تقویت‌ و نتایج عالی را كسب كنیم.

وزیر ورزش در خصوص عملكرد بانوان ورزشكار كشورمان در این رقابتها بیان كرد: ما 100 بانوی ورزشكار در تیمها و رشته های مختلف در این رویداد بزرگ داشتیم و نتایج خوب تیم های هندبال و والیبال نشان دهنده رشد این قشر عزیز از جامعه ورزش ما است كه البته توقع داریم كانال صدای ورزش بانوان كه اتفاق بسیار مثبت و مفیدی در ورزش كشور بود و به طور ویژه نیز از این حركت تقدیر داریم بتواند به صورت تخصصی به كیفیت حضور بانوان در این رویداد بپردازد.


وی افزود: ما در ستاد عالی بازیها برای تك تك رشته هایی كه بانوان حضور داشتند دلایل خاصی را داشتیم و این جمع 100 نفر بانوی محجبه ورزشكار ما چنان حضور آراسته و با وقاری در این رقابتها داشتند كه در جلسه با وزیر ورزش تركیه از ما خواستند خانمهای والیبالیست محجبه ما به لیگ تركیه ترانسفر شوند چون به گفته خودشان این علاقمندی را دارند كه بانوان محجبه ما در باشگاه های تركیه حضور پیدا كنند تا فضای حجاب اسلامی در ورزش را ترویج كنند و یا در جودو بانوان ورزشكار ما علیرغم برخی فشارهای پشت پرده این اولین دوره ای می‌باشد كه با حجاب كامل در این رشته شركت می‌كنند و باعث افتخار ورزش كشورمان می‌شوند.

وی ادامه داد: امیدوارم برنامه های خاصی را در رادیو داشته باشیم كه به صورت تخصصی و كارشناسی نسبت به حضور بانوان كشورمان در این رقابتها بپردازیم تا بانوان ما در سراسر كشور تشویق به حضور در ورزش شوند و ما مدالهای خوش رنگی را در حوزه بانوان نیز شاهد باشیم.

سجادی در خصوص برخی انتقادات به نحوه میزبانی كشور تركیه گفت: ما در برخی موارد شاهد كمبودهایی بوده ایم اما خب به قول آن مثال معروف دیكته نوشته نشده غلط ندارد، كشور تركیه نیز تمام تلاش خودش را برای یك میزبانی شایسته انجام داد و وظیفه خود میدانیم از این میزبانی تشكر كنیم و امیدوارم در دوره های بعد شاهد افزایش حضور بانوان ورزشكار در صحنه باشیم.


وی در پایان اظهار كرد: از تمام زحمتكشان رسانه در امر ورزش به خصوص از عزیزان در كانال صدای ورزش بانوان و رادیو ورزش تشكر كنم كه همواره در كنار ورزشكاران كشورمان بوده اید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی