گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

برد كم فروغ دورتموند برابر لوركوزن

بایرلوركوزن در حالی‌كه از اواسط نیمه دوم سردار آزمون را در تركیب خود داشت با نتیجه یك بر صفر مغلوب دورتموند شد.

1401/05/16
09:23

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم‌های دورتموند و بایر لوركوزن از ساعت 21 دیشب در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارك برگزار كننده مهم‌ترین مسابقه هفته نخست فصل 23-2022 بوندس‌لیگای آلمان بودند. لوركوزن در شرایطی مقابل نایب قهرمان فصل گذشته به میدان رفت كه سردار آزمون را در لیست نفرات خود داشت.

ستاره ایرانی لوركوزن هفته گذشته در تركیب اصلی دورتموند مقابل الورسبورگ قرار داشت. او در یك نیمه دو پاس گل داد ولی در شروع نیمه دوم تعویض شد. در غیاب سردار، لوركوزن مقابل این تیم ضعیف شكست خورد و از جام حذفی كنار رفت. این تیم امشب در حالی‌كه آزمون را در تركیب اصلی خود نداشت، میهمان دورتموند و هوادارانی بود كه ورزشگاه را روی سر خود گذاشته بودند.

تنها 9 دقیقه از بازی گذشته بود كه میزبان روی اشتباهات سریالی مدافعان لوركوزن به گل اول رسید. این گل را ماركو رویس به ثمر رساند. نیمه اول جز این، گل دیگری نداشت تا شاگردان ترزیچ برنده راهی رختكن شوند.
سیوانه كه تیمش در نیم فصل دوم فصل گذشته با نتیجه 5-2 به دورتموند باخته بود، در نیمه دوم تغییراتی برای جبران نتیجه انجام داد؛ یكی از این تغییرات، ورود سردار آزمون به زمین بود؛ ملی‌پوش ایرانی لوركوزن در دقیقه 66 به تركیب تیم اضافه شد و حضور موثری هم داشت.
با ورود سردار، خط حمله تیم لوركوزن جان تازه‌ای به خود گرفت و چند بار تا آستانه باز كردن دروازه حریف پیش رفت. او یك‌بار با یك پاس در عرض، شیك را در موقعیت گلزنی قرار داد و بغل پای مطمئن مهاجم اهل چك برای به سرانجام رسیدن این حمله كافی بود؛ داور اما به دلیل آفساید این را مردود اعلام كرد. در موقعیت مشابهی دیگر نیز دروازه‌بان دورتموند پاس سردار به شیك را به‌خوبی مهار كرد.

دورتموند در دقایق پایانی برای خروج از فشار حریف، دست به بازی تهاجمی زد و در یكی از این حملات، دروازه‌بان لوركوزن به دلیل لمس توپ خارج از محوطه جریمه اخراج شد. با توجه به اینكه تعویض‌های لوركوزن به پایان رسیده بود، امكان جایگزین كردن یك دروازه‌بان دیگر به جای بیكر وجود نداشت و یكی از هم‌تیمی‌های آزمون در چند دقیقه پایانی درون دروازه میهمان ایستاد. این دقایق هم گلی به‌همراه نداشت تا دورتموند در شبی كه هوادارانش حسابی سنگ‌تمام گذاشتند، به یك برد خفیف دست پیدا كند.

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی