گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

ایسلند سد راه پرواز دختران هندبال كشورمان به مرحله بعد شد

تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در چهارمین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان با نتیجه 28 بر 17 مغلوب ایسلند شد.

1401/05/13
09:27

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران كه با دو پیروزی و یك شكست و به عنوان تیم دوم گروه B به جمع 16 تیم برتر جهان راه پیدا كرده بود، در گروه یك مرحله اصلی رقابت ها با تیم های ایسلند، سوئد و مقدونیه شمالی همگروه شد و در نخستین دیدار خود در این مرحله، در مقابل ایسلندی قرار گرفت كه با سه پیروزی متوالی و به عنوان صدرنشین گروه A به این مرحله صعود كرده بود.

دختران هندبالیست ایران علی رغم عملكرد خوبی كه از خود به نمایش گذاشتند، نتوانستند از پس تیم قدرتمند ایسلند بربیایند و در این مسابقه با نتیجه 28 بر 17 مغلوب حریف شدند.

نخستین گل این مسابقه را ایسلندی ها به ثمر رساندند ولی لحظاتی بعد این فاطمه مریخ بود كه كار را به تساوی كشاند؛ بازیكنی كه دو دقیقه بعد پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و بالاخره بعد از سه بازی و 9 گل متوالی، این سنگربان ایسلند یعنی اثل بیارناسن بود كه با پای خود این ضربه را مهار كرد تا فاطمه مریخ اولین پنالتی خود در این تورنمنت را از دست بدهد كه البته در برگشت همین حمله توانست اشتباه خود را جبران كرده و خود را در این مسابقه دو گله كند. بی دقتی بازیكنان ایران در پاس كاری باعث شد تا ایسلندی ها 4 گل متوالی را وارد دروازه ایران كرده و مربی ایران در شرایطی كه نتیجه 8 بر 3 بود، مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. بالاخره این نسترن فراهانی بود كه پس از 6 گل پیاپی حریف، موفق به بازكردن دروازه ایسلند شد و نتیجه را 10 بر 4 كرد. پس از اینكه ایسلندی ها نتوانستند از اخراج دو بازیكن ایران استفاده كنند، دو گل متوالی بازیكنان ایران كمی از اختلاف را كاهش داد و در ادامه نیز اگرچه الناز یارمحمد توسكی چندین ضربه حریف را مهار كرد و اختلاف به 5 امتیاز رسید، ولی بی دقتی مهاجمان ایران باعث شد تا نیمه اول با نتیجه 17 بر 10 به سود ایسلند تمام شود.

تیم ایران كه در ابتدای مسابقه قبلی یكی از بازیكنان تأثیر گذار خود یعنی نگین رحمانی را به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ پا از دست داده بود، در آغاز نیمه دوم نیز شهرزاد نصوحی را پس از برخورد با بازیكن ایسلند، به دلیلی مشابه از دست داد تا از به كارگیری یكی دیگر از بازیكنان خود نیز محروم شود. در 10 دقیقه ابتدایی این نیمه، ایسلندی ها با چند گل پیاپی اختلاف را به 10 رسانده تا وقت استراحت دیگری از سوی كادر فنی ایران درخواست شود. وقت استراحتی كه باعث شد بازی تا پایان، وضعیت متعادلی داشته باشد و در روزی كه دروازه بان های دو تیم عملكرد فوق العاده ای داشتند، دختران نوجوان ایران با یك اختلاف كمتر نسبت به شكست شب گذشته مقابل مقدونیه شمالی میزبان و با نتیجه 28 بر 17 نتیجه را به ایسلند واگذار كردند. برای تیم ایران فاطمه مریخ مانند بازی های گذشته خود عملكرد خوبی داشت و با به ثمر رساندن 6 گل، مجموع گل های خود در این مسابقات را به عدد 34 رساند.

تیم ایران كه عملاً بخت چندانی برای صعود به جمع 8 تیم برتر مسابقات ندارد، در آخرین دیدار خود در این مرحله از ساعت 21 روز جمعه به مصاف سوئد خواهد رفت.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی