گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

پیروزی آسان تیم ملی بسكتبال ایران مقابل سوریه/ استرالیا، چین و ژاپن، حریفان بعدی ایران

تیم ملی بسكتبال ایران در آخرین دیدار از مرحله نخست مسابقات انتخابی جام جهانی مقابل سوریه به پیروزی رسید.

1401/04/13
22:43

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی بسكتبال ایران در دومین و آخرین دیدار خود از پنجره سوم انتخابی جام جهانی 2023، امروز دوشنبه 13 تیر 1401 در سوریه به مصاف تیم ملی این كشور رفت و با نتیجه 91 بر 56 برنده شد.

تیم ایران بازی را مثل دیدار قبلی با بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، سجاد پذیرفته، ارسلان كاظمی و حامد حدادی ولی با رویكردی كاملا متفاوت با بازی با قزاقستان آغاز كرد. دفاع خوب و هماهنگی بین بازیكنان در تبدیل دفاع به حمله، نتیجه 22 بر 8 به سود ایران را در كوارتر نخست به دنبال داشت. 

دفاع تیم سوریه در كوارتر دوم، منسجم تر عمل كرد و با از كار انداختن محمد جمشیدی 20 بر 17 برنده شد تا دو تیم در امتیاز 39 بر 28 به سود ایران در نیمه نخست به رختكن بروند.

بازی منظم تیم ایران، حریف سوریه‌ای را از كسب نتیجه كاملا ناامید كرد و شاگردان سعید ارمغانی در كوارترهای سوم و چهارم با نتایج 25 بر 17 و 27 بر 13 برنده شدند تا در نهایت این بازی با حساب 91 بر 56 به سود ایران به پایان رسید. سوریه با نتیجه از دور مسابقات حذف شد و قزاقستان، ایران و بحرین به دور دوم صعود كردند. 

بهنام یخچالی، لژیونر بسكتبال ایران، فقط 14 دقیقه تیم را همراهی كرد و به دلیل مصدومیت از بازی خارج شد. ارمغانی از همه بازیكنان خود در این مسابقه استفاده كرد.

در دیداری دیگری كه از گروه D برگزار شد، تیم ملی قزافستان با نتیجه 51 بر 62 مقابل بحرین شكست خورد و با 5 پیروزی و یك شكست راهی مرحله دوم شد.

 استرالیا، چین و ژاپن، حریفان بعدی ایران در مرحله دوم مسابقات هستند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی