گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

شكست تیم ملی والیبال ایران مقابل برزیل در خوان هفتم

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین دیدار از لیگ ملت‌های 2022 مقابل برزیل تن به شكست داد.

1401/04/03
20:19

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی والیبال ایران در هفتمین دیدار خود از لیگ ملت‌های 2022 از ساعت 18 امروز جمعه 3 تیر در شهر صوفیه به مصاف تیم ملی برزیل رفت و با نتیجه 3 بر صفر شكست خورد.

طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) تركیب شروع كننده ایران برای بازی مقابل برزیل بودند.

پیروزی ارزشمند شب گذشته تیم ملی مقابل آمریكا به بازیكنان ایران، روحیه و توان مضاعفی داده بود به طوری كه وقتی ایران 17 بر 15 از حریف نامدار خود پیش افتاد، رنان دال‌زوتو، ستاره‌های تیم ملی برزیل را برای ایجاد در وقفه در بازی، بیرون كشید. تیم برزیل با تغییر پاسور به جریان بازی برگشت و در حالی 20 بر 16 عقب بود، بازی در امتیاز 20 مساوی شد. مصدومیت آلن در هنگام زدن سرویس برای تیم ملی برزیل، وقفه‌ای نسبتا طولانی در بازی ایجاد كرد و اختلاف نظر بین بازیكنان دو تیم، باعث مشاجره لفظی كوتاهی بین برونو رزنده و بازیكنان ایران شد. دریافت ناقص حضرت‌پور روی سرویس رزنده، امتیاز برتری را به برزیل داد و نتیجه این ست 30 بر 28 به ثبت رسید.

تیم ایران در این ست، بسیار كم اشتباه‌تر (5 به 12) و تیم ملی برزیل در حمله بسیار قوی‌تر (20 به 12) بودند.

وادی، پاسور و بازیساز تیم ایران در ست دوم، تلاش كرد بیشترین استفاده را از بازیكنان سرعتی خود ببرد و بار حملات را بین مدافعان وسط و دریافت‌كننده‌ها تقسیم كند. بازی در این ست هم كاملا پایاپای پیش رفت ولی مثل همیشه اختلاف تیم‌های باتجربه و تیم‌های جوان در امتیازات پایانی مشخص شد. ایران در این ست هم 25 بر 23 و با حداقل اختلاف امتیاز ممكن شكست خورد.

تیم ایران كه در 2 ست ابتدایی همه توان خود را به كار گرفته بود در ست سوم، انرژی و انگیزه‌ زیادی برای مبارزه نداشت. بهروز عطایی نیز در وقت استراحت به شاگردان توصیه كرد كه به امتیاز توجه نكنند و كار خودشان را انجام دهند. نتیجه این ست نیز 25 بر 19 به سود برزیل به ثبت رسید.

تا به اینجای كار؛ ایران از 3 پیروزی و 4 شكست خود، 9 امتیاز دارد.

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی