گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

والیبال آمریكا مقابل ایران زانو زد

تیم ملی والیبال ایران با یك نمایش فوق العاده موفق شد در سه ست پیاپی آمریكا را شكست دهد.

1401/04/02
23:59

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌های 2022 از ساعت 21:30 امروز پنج‌شنبه 2 تیر 1401 در صوفیه به مصاف تیم ملی آمریكا، تنها تیم بدون شكست VNL رفت و با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده كرد.

تیم ایران در ست نخست با ارائه یك بازی كم اشتباه و دیدنی، موفق به پیروزی 25 بر 18 مقابل حریف قدرتمند خود شد. آمریكایی‌ها در این ست، دو برابر شاگردان عطایی مرتكب اشتباه شدند و 2 سرویس بدون بازگشت امیرحسین اسفندیار، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در ثبت پیروزی در ست نخست داشت.

بازی منطقی و كم اشتباه ایران در ست دوم هم ادامه داشت و اسپكرهای آمریكا در این ست تا حدی توسط مدافعان ایران، كنترل شدند. كلید برتری ایران در این ست، دریافت‌های عبادی‌پور و اسفندیار بود كه توپ‌های خوبی را برای بازیسازی وادی مهیا كردند. فشار تیم آمریكا با سرویس‌های این تیم روی تیم ایران بیشتر شد و آنها را به جریان بازی برگرداند. دو تیم تا امتیاز 27 در این ست مساوی پیش رفتند اما هوشیاری وادی در تشخیص خطای اسپكر تیم ملی آمریكا، نتیجه این ست را 29 بر 27 به سود ایران رقم زد. 

باری دلچسب تیم ملی ایران  در ست سوم هم ادامه داشت و البته اختلاف امتیاز دو تیم در این ست هرگز زیاد نشد. تیم ایران در ست سوم هم 27  بر 25 برنده شد تا روحیه و انرژی مضاعفی كه لازمه ادامه كار بود به مجموعه والیبال ایران تزریق شود.

تیم ملی والیبال ایران در پایان دیدار با آمریكا 46 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز مستقیم از سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. تیم ملی آمریكا نیز 42 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع روی تور، 3 امتیاز سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات تیم ایران كسب كرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی