گزارش ورزشی مسابقات از ساعت 00:00 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

1 گزارش ورزشي

والیبال ایران حریف بلغارستان نشد

نخستین روز هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های سال 2022 در گروه مردان با چهار دیدار در دو شهر كوئزون فیلیپین و صوفیه بلغارستان پیگیری شد.

1401/04/01
06:46

به گزارش رادیو ورزش؛ در چهارمین و آخرین دیدار امروز كه در سالن 12 هزار نفری «آرنا آرمت» شهر صوفیه برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و بلغارستان به مصاف یكدیگر رفتند و بلغارها 3 بر صفر با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 23 و 26 بر 24 به پیروزی رسیدند. بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از تركیب امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، مهدی جلوه، امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور استفاده كرد.

در ست نخست امتیازهای ابتدای به تیم بلغارستان رسید و تیم ایران در دفاع حریف، عملكرد مناسبی نداشت به گونه‌ای‌ كه دفاع منجر به كسب امتیاز برابر این تیم نداشت. در ست نخست دو تیم 13 امتیاز حمله به دست آوردند، اما عملكرد بلغارها با یك امتیاز دفاع و دو امتیاز سرویس همراه بود تا در نهایت این ست 25 بر 19 به سود بلغارستان شود.

ست دوم تیم ایران شروع بهتری داشت و تا امتیاز 16 از حریف پیش بود اما بلغارها در این امتیاز بازی را به تساوی كشاندند. در این ست تیم ایران دو امتیاز دفاع به دست آورد و از امتیاز 20 بر 19 میلاد عبادی‌پور كاپیتان تیم ایران نیز به زمین وارد شد. در این ست بلغارها سه امتیاز سرویس نیز به دست آوردند تا در مجموع دو ست پنج امتیاز مستقیم از سرویس كسب كنند.

نخستین امتیاز ست سوم نیز به بلغارستان رسید. رقابت دو تیم در این ست بسیار نزدیك به‌هم پیش رفت و در امتیازهای 14 و 21 دو تیم برابر شدند. اما در نهایت این ست نیز 26 بر 24 به سود بلغارستان به پایان رسید تا این تیم در بازی خانگی به نخستین برد خود در لیگ ملت‌ها 2022 دست یابد.

جورجی سگانوف، الكساندر نیكولوف، نیكولای كولف، رادوسلاو پاراپونوف، مارتین آتاناسوف و اسوتولاف گوتسف بازیكنان تیم بلغارستان در ابتدای این مسابقه بودند كه در مناطق شش گانه زمین این تیم قرار گرفتند و ولادیسلاو ایوانوف نیز لیبرو این تیم بود. هدایت تیم بلغارستان را نیكولای جیلازكوف برعهده داشت.


كامبره ویم از بلژیك به عنوان داور اول و اووكا سینیسا از بوسنی‌ و هرزگوین به عنوان داور دوم، قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

دو هزار تماشاگر جدال دو تیم ایران و بلغارستان را در سالن آرنا آرمت نظاره‌گر بودند كه بیش از 50 نفر آن‌ها ایرانی‌های مقیم بلغارستان بودند. همچنین حدود 200 میهمان ویژه به دعوت فدراسیون بلغارستان از بین ورزشكاران معروف و چهره‌های شناخته شده این كشور از كنار زمین شاهد بازی بودند.

مردان والیبال ایران ساعت 21 و 30 دقیقه روز پنج‌شنبه دوم تیرماه در دومین مسابقه خود در هفته دوم لیگ ملت‌ها به مصاف آمریكا می‌روند.


دسترسی سریع
1 گزارش ورزشی