صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه از ساعت 10:05 به مدت 55دقيقه

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 27 اسفند، دکتر وکیل گیلانی، رئیس فدراسیون چوگان، اقدامات این فدراسیون در سال 95 را شرح داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر وکیل گیلانی، رئیس فدراسیون چوگان، در پاسخ به این پرسش که آیا شما تقویم سال 95 فدراسیون را به طور کامل انجام داده ید، بیان کرد: بله؛ تقریباً 90 درصد مسابقات و برنامه های پیش بینی شده انجام شد؛ تعدادی هم که برگزار نشد، به خاطر شرایط آب و هوایی بود.
وی، به برخی برنامه های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: ما امسال توانستیم 3 هیأت تأسیس کنیم. هیأت استانهای آذربایجان شرقی، گیلان و کرمان به تازگی تأسیس شده اند. هیأت کرمان هنوز سرپرست دارد؛ اما رؤسای استان گیلان و آذربایجان شرقی انتخاب شده اند و بسیار پویا و فعال کار می کنند.
دیگر اقدام انجام شده این بود که توانستیم در روستایی در استان قزوین به نام خونان بازی چوگان محلی را انجام دهیم. در این روستا علاقمندانی حضور داشتند که اسب داشتند و اکنون با اسب های خود چوگان بازی می کنند. در حال حاضر این روستا یک تیم چوگان دارد و حدود 6 ماه است که با نظارت مربیان فدراسیون و بر طبق قوانین بازی می کنند.
وی، افزود: در بخش استعدادیابی فدراسیون، در یکی از باشگاه ها مدرسه چوگان را ایجاد کردیم. این اقدام به صورت آزمایشی بود که میزان استقبال مدارس را بسنجیم که خوشبختانه استقبال بسیار خوبی ه از این مدرسه شد.
برنامه میراث ایرانی، با اجرای اسکویی، هر جمعه از ساعت 10:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • المپیاد ورزشی خانه های ورزش روستایی سیستان و بلوچستان

  • مراسم رونمایی از کتاب گوی و چوگان

  • مسابقات لیگ پرش با اسب در خرداد ماه

  • اقدامات فدراسیون ورزشهای روستایی در ایام عید

  • برپایی دو طرح استعدادیابی توسط فدراسیون چوگان