از ساعت به مدت

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی كتاب "مبارزان بی سلاح"

برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 17 خرداد با حضور روبن شاهوردیان، مترجم و ناشر كتاب به معرفی كتاب "مبارزان بی سلاح" اختصاص داشت.

1398/03/18
12:18

به گزارش رادیو ورزش؛ كتاب "مبارزان بی سلاح" تالیف "ریچارد كیم" و ترجمه روبن شاهوردیان است كه توسط انتشارات علم و حركت در 130 صفحه به چاپ رسیده است.
روبن شاهوردیان، مترجم و ناشر كتاب پیرامون كتاب مبارزان بی‌سلاح توضیح داد: كتاب مبارزان بی سلاح به داستان پیدایش كاراته در اوكیناوا می‌پردازد. در جای‌جای این كتاب شرح تاریخی، زندگی پر فراز و نشیب استادان كاراته را با زبانی شیوا به تصویر می‌كشد. در این كتاب، سبكهای گوناگون كاراته در ژاپن و اوكیناوا و مبدعان این سبكها معرفی شده‌اند كه برای خواننده علاقه‌مند بسیار مفید و راهگشاست. مبارزان بی‌سلاح به نوعی شجره‌نامه كاراته در اوكیناوا محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: نوشتار حاضر، نخست نگرش‌ها و عقاید رایج درباره "كاتا" و نیز به ویژگی‌های رشته‌های ورزشی رزمی اشاره می‌كند. سپس مولف نقش عوامل فردی و اجتماعی در كسب موفقیت‌های ورزشی را بر شمرده، رهنمودهایی برای پیروزی در مسابقات ورزش‌های رزمی به دست می‌دهد. بخشی از مطالب كتاب به فنون آرام سازی ذهن و بهره‌گیری از توانایی‌های ذهنی در تمرینات و مسابقات ورزشی اختصاص دارد .
شاهوردیان تصریح كرد: رزمی كاران كتاب خوان ترین ورزشكاران هستند. امیدوارم ورزشكاران فهیم به ادبیات رشته های رزمی توجه بیشتری كنند. مطمئنا موفقیت آنها پایدارتر و ماناتر خواهد بود.
برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 17 خرداد با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد كتاب