نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "مبارزان بی سلاح"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 17 خرداد با حضور روبن شاهوردیان، مترجم و ناشر کتاب به معرفی کتاب "مبارزان بی سلاح" اختصاص داشت.

1398/03/18
12:18

به گزارش رادیو ورزش؛ کتاب "مبارزان بی سلاح" تالیف "ریچارد کیم" و ترجمه روبن شاهوردیان است که توسط انتشارات علم و حرکت در 130 صفحه به چاپ رسیده است.
روبن شاهوردیان، مترجم و ناشر کتاب پیرامون کتاب مبارزان بی‌سلاح توضیح داد: کتاب مبارزان بی سلاح به داستان پیدایش کاراته در اوکیناوا می‌پردازد. در جای‌جای این کتاب شرح تاریخی، زندگی پر فراز و نشیب استادان کاراته را با زبانی شیوا به تصویر می‌کشد. در این کتاب، سبکهای گوناگون کاراته در ژاپن و اوکیناوا و مبدعان این سبکها معرفی شده‌اند که برای خواننده علاقه‌مند بسیار مفید و راهگشاست. مبارزان بی‌سلاح به نوعی شجره‌نامه کاراته در اوکیناوا محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: نوشتار حاضر، نخست نگرش‌ها و عقاید رایج درباره "کاتا" و نیز به ویژگی‌های رشته‌های ورزشی رزمی اشاره می‌کند. سپس مولف نقش عوامل فردی و اجتماعی در کسب موفقیت‌های ورزشی را بر شمرده، رهنمودهایی برای پیروزی در مسابقات ورزش‌های رزمی به دست می‌دهد. بخشی از مطالب کتاب به فنون آرام سازی ذهن و بهره‌گیری از توانایی‌های ذهنی در تمرینات و مسابقات ورزشی اختصاص دارد .
شاهوردیان تصریح کرد: رزمی کاران کتاب خوان ترین ورزشکاران هستند. امیدوارم ورزشکاران فهیم به ادبیات رشته های رزمی توجه بیشتری کنند. مطمئنا موفقیت آنها پایدارتر و ماناتر خواهد بود.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 17 خرداد با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب