نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "ذن در هنرهای رزمی"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 6 اردیبهشت با حضور روبن شاهوردیان، ناشر و مترجم کتاب به معرفی کتاب "ذن در هنرهای رزمی" اختصاص داشت.

1398/02/07
08:51

به گزارش رادیو ورزش؛ کتاب "ذن در هنرهای رزمی" تالیف جو هیامز و ترجمه روبن شاهوردیان است که توسط انتشارات علم و حرکت در 130 صفحه و به قیمت 17100 تومان تقدیم علاقمندان شده است. بعضی از فصلهای این کتاب عبارت است از قدردانی، مقدمه مولف، همیشه آماده آموختن باشید، هنگام کار به فکر محصول آن نباشید، زمان حال را دریابید، شتاب نداشته باشید، ضعف های خود را بشناسید، دست بالای دست بسیار است، قابلیت های خود را افزایش دهید، مزاحم نشوید!، غیرفعال، فعال غیرفعال . روبن شاهوردیان، ناشر و مترجم کتاب پیرامون انگیزه اش از ترجمه این کتاب اظهار کرد: من شیفته نظم و انضباط در رشته های رزمی هستم و این موضوع به من کمک کرد که خودشناسی بهتری داشته باشم. در زندگی من رشته های رزمی نقش سازنده و پویایی داشتند. اولین کتابی که در رشته رزمی ترجمه کردم "تکواندو پومسه" بود که در سال 58 چاپ و استقبال خوبی از آن شد.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه رزمی کاران کشورمان کتاب خوان ترین قشر ورزشکار هستند چون به نوعی این کتابها درسی و تفکری است. تمرکز و مراقبه را در ورزشهای رزمی ذن می گویند. خواننده با این کتاب می‌تواند مبانی و اصول ذن را به گونه ای که در هنرهای رزمی منعکس می‌شود در زندگی به کار ببرد و باعث شود تا منبع نیروهای بالقوه درونی که شاید قبلا تصور آن را هم نمی‌کرد خود را نشان دهد.
شاهوردیان درخصوص جو هیامز مولف کتاب گفت: شغل اصلی جو هیامز روزنامه نگاری بود و در جنگهای مختلف خبرنگار بود و گزارش می نوشت. او در ورزش رزمی شاگرد اساتید چون اد پارکر و بروس لی بود و 16 کتاب تالیف کرده است.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 6 اردیبهشت با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب