از ساعت به مدت

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی كتاب "ذن در هنرهای رزمی"

برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 6 اردیبهشت با حضور روبن شاهوردیان، ناشر و مترجم كتاب به معرفی كتاب "ذن در هنرهای رزمی" اختصاص داشت.

1398/02/07
08:51

به گزارش رادیو ورزش؛ كتاب "ذن در هنرهای رزمی" تالیف جو هیامز و ترجمه روبن شاهوردیان است كه توسط انتشارات علم و حركت در 130 صفحه و به قیمت 17100 تومان تقدیم علاقمندان شده است. بعضی از فصلهای این كتاب عبارت است از قدردانی، مقدمه مولف، همیشه آماده آموختن باشید، هنگام كار به فكر محصول آن نباشید، زمان حال را دریابید، شتاب نداشته باشید، ضعف های خود را بشناسید، دست بالای دست بسیار است، قابلیت های خود را افزایش دهید، مزاحم نشوید!، غیرفعال، فعال غیرفعال . روبن شاهوردیان، ناشر و مترجم كتاب پیرامون انگیزه اش از ترجمه این كتاب اظهار كرد: من شیفته نظم و انضباط در رشته های رزمی هستم و این موضوع به من كمك كرد كه خودشناسی بهتری داشته باشم. در زندگی من رشته های رزمی نقش سازنده و پویایی داشتند. اولین كتابی كه در رشته رزمی ترجمه كردم "تكواندو پومسه" بود كه در سال 58 چاپ و استقبال خوبی از آن شد.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه رزمی كاران كشورمان كتاب خوان ترین قشر ورزشكار هستند چون به نوعی این كتابها درسی و تفكری است. تمركز و مراقبه را در ورزشهای رزمی ذن می گویند. خواننده با این كتاب می‌تواند مبانی و اصول ذن را به گونه ای كه در هنرهای رزمی منعكس می‌شود در زندگی به كار ببرد و باعث شود تا منبع نیروهای بالقوه درونی كه شاید قبلا تصور آن را هم نمی‌كرد خود را نشان دهد.
شاهوردیان درخصوص جو هیامز مولف كتاب گفت: شغل اصلی جو هیامز روزنامه نگاری بود و در جنگهای مختلف خبرنگار بود و گزارش می نوشت. او در ورزش رزمی شاگرد اساتید چون اد پاركر و بروس لی بود و 16 كتاب تالیف كرده است.
برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 6 اردیبهشت با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد كتاب