نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "آناتومی هنرهای رزمی"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 30 فروردین با حضور محمدحسن بوستانی، مترجم کتاب به معرفی کتاب آناتومی هنرهای رزمی اختصاص داشت.

1398/01/31
12:31

به گزارش رادیو ورزش؛ کتاب آناتومی هنرهای رزمی به راهنمای تشریحی عضلاتی که در ضربات کلیدی دست‌ها، پاها، پرتاب‌ها، مبارزه با سلاح، تکنیک‌های گرفتن و گلاویز شدن با حریف، به زمین انداختن، چرخاندن و غلتاندن حریف در ورزش و هنرهای رزمی (مانند کاراته، جودو، تکواندو، هاپکیدو، آیکیدو، جوجیتسو، کن دو، کشتی، وشوو، کونگ فو، موی تای و ...) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به صورت مصور و با بیان نکات کلیدی ضربات و نشان دادن تمرینات ویژه آمادگی جسمانی و بدنسازی اصلی برای تقویت و پرورش بهینه عضلات مهم پویا و ایستا که نقش اساسی ر اجرا ایفا می‌کند، با شرح زنجیره‌های حرکتی پایه به صورت کاملا ساده، روان و قابل فهم برای تمامی خوانندگان پرداخته است.
در این کتاب، از بین حیطه گسترده تکنیک‌های موجود در هنرهای رزمی، به 50 تکنیک و فن بسیار پرکاربرد و خاص پرداخته شده است. این کتاب برای تمامی اساتید، مربیان، قهرمانان و رزمی‌کاران در هر سطحی که قرار داشته باشند، نه‌ تنها جالب و جذاب است، بلکه می‌تواند بسیار موثر و مفید واقع شود.
کتاب آناتومی هنرهای رزمی، برای کلیه رزمی‌کاران رشته‌های مختلف که می‌خواهند بدانند برای هر ضربه و دفاع کدام عضلات چه وظایفی را ایفا می‌کنند تا بتوانند به تقویت عضلات ضعیف بپردازند، یک نیاز فوری و ضروری است. محمدحسن بوستانی، مترجم کتاب پیرامون انگیزه اش از ترجمه کتاب آناتومی هنرهای رزمی اظهار کرد: این کتاب هشتین کتابی است که ترجمه کرده ام . سال 2012 زمانی که نسخه لاتین کتاب را مشاهده کردم آن را کتاب بسیار خوبی برای ترجمه دیدم و تصمیم گرفته ترجمه سلیس و روانی انجام و به جامعه ورزش ایران ارائه دهم. امیدوارم این کتاب تحول چشمگیری را در حرکات بدنسازی و آمادگی جسمانی هنرهای رزمی ایجاد کند. این کتاب رنگی است و بخوبی توضیح داده که عضلات کلیدی کجاست و حتی اگر فرد تخصصی در این حوزه نداشته باشد براحتی می تواند از این کتاب استفاده کند.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 30 فروردین با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب