از ساعت به مدت

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی كتاب "آناتومی هنرهای رزمی"

برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 30 فروردین با حضور محمدحسن بوستانی، مترجم كتاب به معرفی كتاب آناتومی هنرهای رزمی اختصاص داشت.

1398/01/31
12:31

به گزارش رادیو ورزش؛ كتاب آناتومی هنرهای رزمی به راهنمای تشریحی عضلاتی كه در ضربات كلیدی دست‌ها، پاها، پرتاب‌ها، مبارزه با سلاح، تكنیك‌های گرفتن و گلاویز شدن با حریف، به زمین انداختن، چرخاندن و غلتاندن حریف در ورزش و هنرهای رزمی (مانند كاراته، جودو، تكواندو، هاپكیدو، آیكیدو، جوجیتسو، كن دو، كشتی، وشوو، كونگ فو، موی تای و ...) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به صورت مصور و با بیان نكات كلیدی ضربات و نشان دادن تمرینات ویژه آمادگی جسمانی و بدنسازی اصلی برای تقویت و پرورش بهینه عضلات مهم پویا و ایستا كه نقش اساسی ر اجرا ایفا می‌كند، با شرح زنجیره‌های حركتی پایه به صورت كاملا ساده، روان و قابل فهم برای تمامی خوانندگان پرداخته است.
در این كتاب، از بین حیطه گسترده تكنیك‌های موجود در هنرهای رزمی، به 50 تكنیك و فن بسیار پركاربرد و خاص پرداخته شده است. این كتاب برای تمامی اساتید، مربیان، قهرمانان و رزمی‌كاران در هر سطحی كه قرار داشته باشند، نه‌ تنها جالب و جذاب است، بلكه می‌تواند بسیار موثر و مفید واقع شود.
كتاب آناتومی هنرهای رزمی، برای كلیه رزمی‌كاران رشته‌های مختلف كه می‌خواهند بدانند برای هر ضربه و دفاع كدام عضلات چه وظایفی را ایفا می‌كنند تا بتوانند به تقویت عضلات ضعیف بپردازند، یك نیاز فوری و ضروری است. محمدحسن بوستانی، مترجم كتاب پیرامون انگیزه اش از ترجمه كتاب آناتومی هنرهای رزمی اظهار كرد: این كتاب هشتین كتابی است كه ترجمه كرده ام . سال 2012 زمانی كه نسخه لاتین كتاب را مشاهده كردم آن را كتاب بسیار خوبی برای ترجمه دیدم و تصمیم گرفته ترجمه سلیس و روانی انجام و به جامعه ورزش ایران ارائه دهم. امیدوارم این كتاب تحول چشمگیری را در حركات بدنسازی و آمادگی جسمانی هنرهای رزمی ایجاد كند. این كتاب رنگی است و بخوبی توضیح داده كه عضلات كلیدی كجاست و حتی اگر فرد تخصصی در این حوزه نداشته باشد براحتی می تواند از این كتاب استفاده كند.
برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 30 فروردین با اجرای چراتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد كتاب