از ساعت به مدت

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی كتاب "اصول حمله در فوتبال"

برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 10 اسفند با حضور محسن اسماعیل زاده، مترجم كتاب و مدرس فوتبال به بررسی كتاب "اصول حمله در فوتبال" اختصاص داشت.

1397/12/11
09:39

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن اسماعیل زاده، مترجم كتاب و مدرس فوتبال پیرامون انگیزه اش از ترجمه كتاب "اصول حمله در فوتبال" اظهار كرد: كتاب اصول حمله در فوتبال نوشته جی میلر و ترجمه بنده، نسرین نوریان و محمود میرزایی است. جی میلر یكی از مربیان با سابقه تیم ملی ایالات متحده آمریكاست. فوتبال آمریكا جایگاهی در جهان ندارد ولی كشورهای آمریكا، كانادا و استرالیا جز كشورهایی هستند كه در تحقیقات ورزشی جز سرآمدهای دنیا هستند. این كتاب نیز بر اساس تحقیقات در دانشگاه های مختلف نگارش شده است. ما هم سعی كردیم كه با ترجمه كتاب به جامعه فوتبال كمك كنیم.
وی ادامه داد: این كتاب در 11 فصل نگارش شده و هر فصل را یكی از مربیان صاحب نام آمریكا نوشته است. فصلهای كتاب عبارتند از: 1- مهارتهای شخصی بازیكنان 2- مالكیت تیمی 3- نقش دروازه بانان در موقعیت حمله 4- حمله از یك سوم دفاعی 5- حمله از یك سوم میانی 6- ایجاد فرصتهای گلزنی از یك سوم حمله 7- تمرینات حمله از كناره ها 8- مهارتهای ویژه 9- شوت زنی و گلزنی 10- كرنر و پرتاب اوت 11- ضربات مسقیم و غیرمستقیم.
اسماعیل زاده تصریح كرد: در كتاب به موارد تكنیكی و تاكتیكی اشاره شده تا بازیكنان قادر شوند موقعیت خود را بهبود ببخشند و بنوعی تبدیل تكنیك به مهارت مورد بحث قرار گرفته است. بعلاوه تمرینات متنوعی طرح شده كه مربیان می توانند از آن استفاده كنند. همچنین به مربیان این ذهنیت و ایده را می دهد كه بر اساس خصوصیات بازیكنان و تیم تمریناتی را اقتباس كنند.
برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 10 اسفند با اجرای اسكویی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد كتاب