نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "اصول حمله در فوتبال"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 10 اسفند با حضور محسن اسماعیل زاده، مترجم کتاب و مدرس فوتبال به بررسی کتاب "اصول حمله در فوتبال" اختصاص داشت.

1397/12/11
09:39

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن اسماعیل زاده، مترجم کتاب و مدرس فوتبال پیرامون انگیزه اش از ترجمه کتاب "اصول حمله در فوتبال" اظهار کرد: کتاب اصول حمله در فوتبال نوشته جی میلر و ترجمه بنده، نسرین نوریان و محمود میرزایی است. جی میلر یکی از مربیان با سابقه تیم ملی ایالات متحده آمریکاست. فوتبال آمریکا جایگاهی در جهان ندارد ولی کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا جز کشورهایی هستند که در تحقیقات ورزشی جز سرآمدهای دنیا هستند. این کتاب نیز بر اساس تحقیقات در دانشگاه های مختلف نگارش شده است. ما هم سعی کردیم که با ترجمه کتاب به جامعه فوتبال کمک کنیم.
وی ادامه داد: این کتاب در 11 فصل نگارش شده و هر فصل را یکی از مربیان صاحب نام آمریکا نوشته است. فصلهای کتاب عبارتند از: 1- مهارتهای شخصی بازیکنان 2- مالکیت تیمی 3- نقش دروازه بانان در موقعیت حمله 4- حمله از یک سوم دفاعی 5- حمله از یک سوم میانی 6- ایجاد فرصتهای گلزنی از یک سوم حمله 7- تمرینات حمله از کناره ها 8- مهارتهای ویژه 9- شوت زنی و گلزنی 10- کرنر و پرتاب اوت 11- ضربات مسقیم و غیرمستقیم.
اسماعیل زاده تصریح کرد: در کتاب به موارد تکنیکی و تاکتیکی اشاره شده تا بازیکنان قادر شوند موقعیت خود را بهبود ببخشند و بنوعی تبدیل تکنیک به مهارت مورد بحث قرار گرفته است. بعلاوه تمرینات متنوعی طرح شده که مربیان می توانند از آن استفاده کنند. همچنین به مربیان این ذهنیت و ایده را می دهد که بر اساس خصوصیات بازیکنان و تیم تمریناتی را اقتباس کنند.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 10 اسفند با اجرای اسکویی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب