نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "خصوصی سازی فوتبال"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 21 دی با حضور مهدی حاجی وند، کارشناس اقتصاد و مولف کتاب به معرفی کتاب "خصوصی سازی فوتبال" اختصاص داشت.

1397/10/22
10:09

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی حاجی وند، کارشناس اقتصاد و مولف کتاب پیرامون کتاب خصوصی سازی فوتبال اظهار کرد: تمرکز این کتاب روی خصوصی سازی و مباحث اقتصادی است و 2 سال کار تحقیقاتی و پژوهشی آن طول کشید. بنده سابقه کار طولانی در کارهای پژوهشی و کارشناسی خصوصی سازی دارم. در سال 94 وقتی که بحث خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال به میان آمد؛ فکر کردم می توان راهکارهایی ارائه داد که اگر به سراغ خصوصی سازی برویم؛ کار تحقیقاتی انجام شده باشد.
وی در ادامه افزود: این کتاب 6 فصل دارد که شامل 1- خصوصی سازی و اصل چهل و چهار 2- بازار سرمایه 3- اقتصاد فوتبال 4- خصوصی سازی فوتبال 5 - رسانه و خصوصی سازی 6- شیوه های خصوصی سازی است. البته این کتاب در مورد همه رشته های ورزشی می تواند مصداق داشته باشد. در ضمن در تالیف این کتاب از منابع بسیاری استفاده شده است.
حاجی وند عنوان کرد: فوتبال یک صنعت قلمداد می شود. در فصل 3 این کتاب به 24 راهکار درآمدزایی باشگاه های فوتبال اشاره شده است. اینکه اقتصاد در خدمت فوتبال است یا فوتبال در خدمت اقتصاد دو مقوله ای است که علت و معلول یکدیگرند.
این کارشناس تصریح کرد: ما هنوز تصور می کنیم که خصوصی سازی باید درست شود و استقلال و پرسپولیس را به اهلش واگذار کرد. آیا اگر این اتفاق بیفتد شاهد تحول خواهیم بود؟ حق کپی رایت، حق پخش، تبلیغات دور زمین حل شده و زیر ساختهای فراهم شده است؟ در همه جای دنیا وقتی تیمی رده اش ارتقا پیدا می کند؛ در سودآوری هواداران هم تاثیر دارد. ولی در مورد هواداران فوتبال کشور ما اینطور نیست و تنها سهمشان از برد و باخت تیمشان شادی یا ناراحتی است.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 21 دی با اجرای اسکویی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب