از ساعت به مدت

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی كتاب "خصوصی سازی فوتبال"

برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 21 دی با حضور مهدی حاجی وند، كارشناس اقتصاد و مولف كتاب به معرفی كتاب "خصوصی سازی فوتبال" اختصاص داشت.

1397/10/22
10:09

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی حاجی وند، كارشناس اقتصاد و مولف كتاب پیرامون كتاب خصوصی سازی فوتبال اظهار كرد: تمركز این كتاب روی خصوصی سازی و مباحث اقتصادی است و 2 سال كار تحقیقاتی و پژوهشی آن طول كشید. بنده سابقه كار طولانی در كارهای پژوهشی و كارشناسی خصوصی سازی دارم. در سال 94 وقتی كه بحث خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال به میان آمد؛ فكر كردم می توان راهكارهایی ارائه داد كه اگر به سراغ خصوصی سازی برویم؛ كار تحقیقاتی انجام شده باشد.
وی در ادامه افزود: این كتاب 6 فصل دارد كه شامل 1- خصوصی سازی و اصل چهل و چهار 2- بازار سرمایه 3- اقتصاد فوتبال 4- خصوصی سازی فوتبال 5 - رسانه و خصوصی سازی 6- شیوه های خصوصی سازی است. البته این كتاب در مورد همه رشته های ورزشی می تواند مصداق داشته باشد. در ضمن در تالیف این كتاب از منابع بسیاری استفاده شده است.
حاجی وند عنوان كرد: فوتبال یك صنعت قلمداد می شود. در فصل 3 این كتاب به 24 راهكار درآمدزایی باشگاه های فوتبال اشاره شده است. اینكه اقتصاد در خدمت فوتبال است یا فوتبال در خدمت اقتصاد دو مقوله ای است كه علت و معلول یكدیگرند.
این كارشناس تصریح كرد: ما هنوز تصور می كنیم كه خصوصی سازی باید درست شود و استقلال و پرسپولیس را به اهلش واگذار كرد. آیا اگر این اتفاق بیفتد شاهد تحول خواهیم بود؟ حق كپی رایت، حق پخش، تبلیغات دور زمین حل شده و زیر ساختهای فراهم شده است؟ در همه جای دنیا وقتی تیمی رده اش ارتقا پیدا می كند؛ در سودآوری هواداران هم تاثیر دارد. ولی در مورد هواداران فوتبال كشور ما اینطور نیست و تنها سهمشان از برد و باخت تیمشان شادی یا ناراحتی است.
برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 21 دی با اجرای اسكویی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد كتاب