از ساعت به مدت

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی كتاب "تمرینات قدرتی با توپهای بدنسازی"

برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 30 آذر با حضور دكتر حمزه دانشمندی، مترجم كتاب به معرفی كتاب "تمرینات قدرتی با توپهای بدنسازی" اختصاص داشت.

1397/10/01
09:37

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمزه دانشمندی، مترجم كتاب پیرامون كتاب تمرینات قدرتی با توپهای بدنسازی اظهار كرد: علم تمرین و بدنسازی رو به تخصصی شدن پیش می رود. تمرینات با توپ چون روی ناحیه مركزی بدن متمركز است؛ به تقویت این ناحیه خیلی كمك می كند. یكی از نقصهای ورزشكاران ما این است كه دست و پایی قوی دارند ولی به ناحیه مركزی بدن كمتر توجه می كنند كه درصورتیكه این ناحیه تقویت شود؛ ارتباط پائین تنه و بالا تنه بیشتر می شود و ورزشكاران می توانند مهارتها را بهتر اجرا كنند. درضمن تمرینات با توپ بدنسازی را علاوه بر قدرتی، هوازی هم می توان طراحی كرد.
دانشمندی ادامه داد: همچنین این كتاب برای بیمارانی كه می خواهند زیر نظر پزشك در خانه تمرین ورزشی جهت بازپروری انجام دهند؛ مفید است. دنیا به سویی پیش می رود كه همه افراد براحتی ورزش كنند و نیازی به باشگاه گران قیمت وجود نداشته باشد. با استفاده از توپ بدنسازی می توان حركات بسیاری را طراحی كرد. لذا به دلیل ارزان و در دسترس بودن بسیار ارزشمند است. این تمرینات در پائین پشت، عضلات شكم و ناحیه مركز بدن بسیار تاثیرگذار است و ارتباط پائین تنه و بالا تنه را قویتر می كند.
وی تاكید كرد: توصیه می كنم كه دانشجویان كتابخانه خصوصی داشته باشند و حالا كه علم تمرین تخصصی شده برای پیشرفت روشهای تمرینی با همه مسائل آشنایی داشته باشند. بخصوص افرادی كه در كار آمادگی جسمانی و بدنسازی هستند؛ این كتاب توصیه می شود. از طرفی حالا كه این توپها وارد خانه ها شده اند خوب است كه افراد با كتاب و علمی جلو بروند. درضمن در این روش بحثهای ایمنی بسیار مهم است و نباید حركاتی كه ایمنی كافی ندارد؛ انجام شود. برای مثال شاگرد نباید روی توپ بایستد و در سخت ترین حركت هم باید با زانو تعادل برقرار شود.
برنامه "نقد كتاب" روز جمعه 30 آذر با اجرای كاكاوند تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد كتاب