نقد کتاب جمعه از ساعت 15:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

نقد كتاب

معرفی کتاب "تمرینات قدرتی با توپهای بدنسازی"

برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 30 آذر با حضور دکتر حمزه دانشمندی، مترجم کتاب به معرفی کتاب "تمرینات قدرتی با توپهای بدنسازی" اختصاص داشت.

1397/10/01
09:37

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر حمزه دانشمندی، مترجم کتاب پیرامون کتاب تمرینات قدرتی با توپهای بدنسازی اظهار کرد: علم تمرین و بدنسازی رو به تخصصی شدن پیش می رود. تمرینات با توپ چون روی ناحیه مرکزی بدن متمرکز است؛ به تقویت این ناحیه خیلی کمک می کند. یکی از نقصهای ورزشکاران ما این است که دست و پایی قوی دارند ولی به ناحیه مرکزی بدن کمتر توجه می کنند که درصورتیکه این ناحیه تقویت شود؛ ارتباط پائین تنه و بالا تنه بیشتر می شود و ورزشکاران می توانند مهارتها را بهتر اجرا کنند. درضمن تمرینات با توپ بدنسازی را علاوه بر قدرتی، هوازی هم می توان طراحی کرد.
دانشمندی ادامه داد: همچنین این کتاب برای بیمارانی که می خواهند زیر نظر پزشک در خانه تمرین ورزشی جهت بازپروری انجام دهند؛ مفید است. دنیا به سویی پیش می رود که همه افراد براحتی ورزش کنند و نیازی به باشگاه گران قیمت وجود نداشته باشد. با استفاده از توپ بدنسازی می توان حرکات بسیاری را طراحی کرد. لذا به دلیل ارزان و در دسترس بودن بسیار ارزشمند است. این تمرینات در پائین پشت، عضلات شکم و ناحیه مرکز بدن بسیار تاثیرگذار است و ارتباط پائین تنه و بالا تنه را قویتر می کند.
وی تاکید کرد: توصیه می کنم که دانشجویان کتابخانه خصوصی داشته باشند و حالا که علم تمرین تخصصی شده برای پیشرفت روشهای تمرینی با همه مسائل آشنایی داشته باشند. بخصوص افرادی که در کار آمادگی جسمانی و بدنسازی هستند؛ این کتاب توصیه می شود. از طرفی حالا که این توپها وارد خانه ها شده اند خوب است که افراد با کتاب و علمی جلو بروند. درضمن در این روش بحثهای ایمنی بسیار مهم است و نباید حرکاتی که ایمنی کافی ندارد؛ انجام شود. برای مثال شاگرد نباید روی توپ بایستد و در سخت ترین حرکت هم باید با زانو تعادل برقرار شود.
برنامه "نقد کتاب" روز جمعه 30 آذر با اجرای کاکاوند تقدیم شنوندگان شد. این برنامه هر جمعه ساعت 15:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
نقد کتاب