از تندرستی تا افتخار جمعه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

از تندرستی تا افتخار

بررسی سطح مسابقات کشوری بولینگ پیوند اعضا

برنامه "از تندرستی تا افتخار" جمعه 23 شهریور، با محمد هادی خوشنودی، مسئول کمیته بولینگ فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، در ارتباط با نحوه برگزاری و سطح مسابقات قهرمان کشوری گفتگو کرد.

1397/06/24
|
09:23

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد هادی خوشنودی، مسئول کمیته بولینگ فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، در خصوص مسابقات بولینگ قهرمانی کشور اظهار داشت: مسابقات بولینگ ورزشکاران پیوند اعضا با شرکت 24 ورزشکار از 8 استان کشور، 13 شهریور ماه در محل باشگاه انقلاب تهران برگزار شد. این دوره نخستین دوره ای بود که با این استقبال مواجه می شد. بیش از نیمی از نفرات حضور یافته برای نخستین بار بود که در رقابتهای این رشته شرکت می کردند و این نویدبخش روزهای خوبی است که در آینده در بولینگ ورزش پیوند اعضا خواهیم داشت.
وی، اضافه کرد: سطح کیفی مسابقات تماشاگران را متحیر کرده بود؛ زیرا ورزشکاران تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودند و امتیازات خوبی را کسب می کردند. نهایتاً در بخش آقایان و بانوان در ماده انفرادی مسابقات را برگزار کردیم و در رده های سنی مختلف نفرات برتر معرفی شدند.
خوشنودی، به نکته حائز اهمیت این مسابقات اشاره کرد و گفت: از نکات حائز اهمیت مسابقات این بود نفراتی که به جمع ما پیوسته بودند، نفراتی بودند که در مسابقات آزاد رنکینگ کشوری فدراسیون بولینگ شرکت می کردند و در بخش مسابقات آزاد هم دارای رتبه هستند.
امتیازی که نفر اول مسابقات کسب کرد، با امتیاز نفرات برتر کشوری برابری می کند و از این بابت بسیار خوشحالیم که چنین ورزشکارانی داریم.
مسئول کمیته بولینگ فدراسیون ورزش بیماران خاص، در پاسخ به این پرسش که در بولینگ کدام استان ها وضعیت بهتری دارند، بیان کرد: استان های جدیدی به جمع ما پیوسته اند. در واقع استان ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد، استانهایی که از قبل کار می کردند و ورزشکاران آن به صورت مستمر تحت تمرین قرار دارند که پیشروی آنها استانهای فارس و اصفهان هستند؛ همچنین استانهای قم، یزد، مرکزی، کردستان، چهارمحال بختیاری و تهران، استانهایی هستند که ورزشکاران آنها برای نختسین بار در مسابقات شرکت کردند.
برنامه "از تندرستی تا افتخار" با اجرای جهانگیر چراتی، با رویکرد پرداختن به ورزش افراد با بیماریهای خاص و نیز ارائه راهکارهای سلامت محور، ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه، روزهای جمعه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
از تندرستی تا افتخار