هوادار پنج شنبه از ساعت 10:05 به مدت 80دقیقه

رادیو ورزش

هوادار

قضاوت تیم داوری ایران در جام کنفدراسیون ها

برنامه "هوادار" پنج شنبه 1 تیر، با خسروی، داور فوتبال، در خصوص قضاوت تیم داوری کشورمان در مسابقات جام کنفدراسیونها گفتگو کرد.

1396/04/03
|
09:45


به گزارش رادیو ورزش؛ خسروی، داور فوتبال، در ارتباط با قضاوت تیم داوری کشورمان در رقابتهای جام کنفدراسیون ها، اظهار داشت: ما پیش بینی می کردیم که در این مسابقات حداقل 2،3 قضاوت به فغانی بدهند. خوشبختانه داوران اعزامی به رقابتها روحیه بسیار خوبی دارند. امیدوارم که یک بار دیگر تیم داوری کشورمان افتخارآفرینی کنند. ما باید حاشیه امنیت را در داوری به وجود بیاوریم و اختلاف های شخصی را از بین ببریم.
خسروی، در پاسخ به این سوال که آیا حضور فغانی، داور بین المللی کشورمان در جام کنفدراسیون‌ها، می تواند زمینه ساز قضاوتش در رقابتهای سال آینده جام جهانی باشد، بیان کرد: بله؛ این آخرین کنکور فغانی است. با توجه به اینکه فغانی فینال دو مسابقات جهانی را قضاوت کرده و اکنون جزء داوران درجه یک دنیا به حساب می آید، اگر قضاوت امروز و آینده را به خوبی انجام دهد، بلیطش برای جام جهانی صادر شده است. امیدوارم که فغانی در مسابقات جام جهانی بازی افتتاحیه را سوت بزند.
وی، خاطرنشان کرد: فغانی و گروه موفقش، یعنی منصوری و سخندان ضمن اینکه داوری می کنند، تحصیلات خود را ادامه می دهند و این جای بسیار خوشحالی دارد.
خسروی، به مشکلات استفاده از ویدئوچک در مسابقات اشاره کرد و گفت: من مخالف تکنولوژی نیستم؛ اما بعضی از صحنه ها برای بیننده بسیار مشکوک است و اگر خود داور وسط و داور ویدئوچک دچار اختلاف نظر شوند، با مشکل مواجه خواهیم شد. به اعتقاد من ویدئوچک حس و هیجان فوتبال را برای دقایقی از بین می برد. ویدئوچک اعتبار داور را زیر سوال می برد و داور دیگر اعتمادبنفس لازم را ندارد. به نظر من جبروت و بزرگی یک داور در زمین بازی به وسیله ویدئوچک در حال از بین رفتن است.
برنامه "هوادار" کاری از گروه تفریحات ورزشی، با اجرای اکبر ارمنده و کارشناسی شهاب قاسمی و تهیه کنندگی رستمی، با هدف ترویج فرهنگ صحیح، بهینه و اصلاحگر هواداری در حوزه ورزش، روزهای پنج شنبه ساعت 10:05 تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
هوادار