صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه

برنامه یک فنجان چای داغ یکشنبه 22 اسفند میزبان شبنم علیخانی، پاسور تیم ملی والیبال دختران کشورمان بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ شبنم علیخانی، والیبالیست پاسور تیم ملی دختران کشورمان در گفتگو با رادیو ورزش گفت: متولد سوم مهر سال 71 از اصفهان هستم. مادرم اصالتا اهوازی و پدرم خرمشهری است. از 8 سالگی والیبال را شروع کردم و به اتفاق مادرم، مژده محمدی که والیبالیست تیم صنعت فولاد بود به سالن های تمرین می رفتم. در تیم مدارس بازی می کردم تا اینکه در سال 86 به تیم ملی نوجوانان دعوت شدم.
علیخانی درباره دو لژیونر کشورمان در بلغارستان اظهار کرد: مائده برهانی و زینب گیوه یکی از بهترین دختران والیبالیست تیم ما بودند که نشان دادند با پوشش اسلامی می توان در هر جایی از دنیا بازی کرد و باعث افتخار کشور بود. ضمن اینکه آنها راه را برای سایر والیبالیست های مستعد و با تکنیک باز می کنند. من هم پیگیر این موضوع هستم تا به عنوان لژیونر بعدی به تیم های اروپایی بروم.
پاسور تیم ملی دختران ایران که اخیرا در مسابقات انتخابی بانوان جهان با دو کاپ ارزشمند به وطن بازگشت و به دور بعد راه پیدا کرد. از تمام زحمات و پیگیری های دکتر داورزنی، رئیس پیشین فدراسیون والیبال قدردانی کرد.
علیخانی از مردم درخواست کرد تا از کلیه ورزشکاران و هنرمندان و افرادی که دارای جایگاه اجتماعی هستند حمایت کنند. او از در حاشیه بردن افراد در شبکه های اجتماعی و آسیب زدن به چهره های ورزشی گلایه کرد و گفت تمام افتخارآفرینی های ما برای سربلندی ایران است و دوست دارم که مردم خوشحال باشند و در شکست ها و ناراحتی ها ورزشکاران را به باد ناسزا نگیرند و اخلاقی رفتار کنند. همچنین از خانواده ها درخواست می کنم فرزندان مستعد خود را به فدراسیون معرفی کنند زیرا ما به نسل جدید نیاز داریم تا والیبال بانوان آینده خوبی را برای خودش بسازد.
پاسور تیم ملی در پایان گفت: تمام مربیان ایرانی عملکرد خوبی دارند و تنها تفاوت مایدا چچیچ با آنها سختگیری در نظم و جدی بودن اوست که اصرار زیادی بر حفظ آن دارد و این ویژگی او از نظر روحی کمک زیادی به ما می کرد.

برنامه یک فنجان چای داغ یکشنبه 22 اسفند کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی عبادالله رضایی و اجرای مائده علاقمند بود. این برنامه هر روز (بجز جمعه) ساعت 13:05 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • هم سخن با منوچهر شفقتیان، بهترین دفاع چپ فوتبال ایران

  • نگاهی به زندگی مهدی مناجاتی

  • نصیر رحیمی و دغدغه هایش برای پیشکسوتان فوتبال

  • گفتگو با منوچهر قبولی، مروارید فوتبال آلمان

  • پای صحبت سید محمد عمادی پور و تحولات در تربیت بدنی دانشگاه پلیس

  • راه و رسم مرشدی از زبان مرشد محسن نویدپور

  • داوود حقی، هافبکی که در اوج کنار رفت

  • علیرضا نادی کسی که عاشقانه والیبال بازی می کند

  • پای صحبت محسن علی آبادی پیشکسوت خانواده شنا

  • پای صحبت سید مهدی حیدری، از بازی در فوتبال تا بازی در سینما