یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

همت مسلمی جویباری، پیشکسوت و مربی کشتی


برنامه "یک فنجان چای داغ" سه شنبه 27 فروردین، دقایقی میزبان همت مسلمی جویباری، مربی کشتی بود.

1398/01/28
09:29


به گزارش رادیو ورزش؛ همت مسلمی جویباری، مربی کشتی، درباره وضعیت فعلی ورزش کشتی در جویبار اظهار کرد: کشتی جویبار از دیرباز بوده و مردم جویبار را به نام پایتخت کشتی می شناسند. بنده هم یک گوشه کار را در این رشته گرفته ام و در کنار دوستان در بخش نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کار می کنم. انشالله که خداوند به ما کمک کند تا بتوانیم مثمرثمر باشیم.
وی، درباره خود گفت: من متولد سال 1355 از شهرستان جویبار هستم. 14،15 ساله بودم که کشتی را شروع کردم. بعد از 3 ماه تمرین به مسابقات استانی رفتم و سوم شدم. به خاطر دارم در این مسابقات یک کشتی گیر از سوادکوه بود که نفر اول رقابتها شد؛ در حالیکه که من او را بردم. قوانین کشتی آن زمان با امروز خیلی فرق می کرد. بعد از این مقام سومی فکر می کردم مربی ام حاج محمود اسماعیل پور خیلی من را تشویق می کند؛ اما بعد از بازگشت من را تنبیه کرد و گفت که تو چرا سوم شدی و باید اول می شدی.
مسلمی جویباری، ادامه داد: مربی ام همیشه به من می گفت یکی از کشتی گیران جویبار که حقش بود مدال جهانی و المپیک بگیرد، تو بودی. من زیر نظر مربیان زیادی از جمله: اعتصامی، دهقان و صمدی زاده و کاوه و... کار کرده ام؛ اما مربی اصلی من حاج محمود بود. کشتی را زیر نظر حاج محمود اسماعیل پور شروع کردم و حتی کنار هم که گذاشتم زیر نظر وی بود و به درخواست او به سمت مربیگری آمدم. خودم زیاد به مربیگری علاقه نداشتم و 2 سال بعد از گرفتن کارت مربیگری دنبال این کار نرفتم.
یک روز حاج محمود به من زنگ زد و گفت که در بخش نوجوانان کمکم کن؛ من هم که زیاد علاقه نداشتم، هزار بهانه گرفتم؛ اما در نهایت مجبور به این کار شدم. خدارشکر آن زمان هم که با هم بودیم موفق عمل کردیم؛ پس از آن هم که برای کار در سالن رضا یزدانی دعوت شدم.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ