صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه

برنامه یک فنجان چای داغ پنجشنبه 19 اسفند میزبان احمدرضا طالبیان، قهرمان جوان و پرافتخار قایقرانی کشورمان بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدرضا طالبیان، قهرمان جوان تیم قایقرانی کشورمان در گفتگو با رادیو ورزش گفت: متولد اردیبهشت سال 68 از اصفهان هستم. قایقرانی را از سال 80 و رودخانه زاینده رود زیر نظر مهرداد رحیمی شروع کردم و سال 84 وارد تیم ملی شدم. پس از آن با کم آب و خشک شدن زاینده رود تمام تمرینات من با تیم ملی و در دریاچه آزادی بود. علت علاقمندی من به این رشته قایقران بودن دو برادر بزرگترم بود که یکی از آنها نائب قهرمان آسیا در کاناپولو شد و علت دیگر نزدیک بودن منزل ما به زاینده رود بود. من دارای 4 برادر هستم که فزرند ارشد خانواده ما بوکسور و بقیه قایقران شدند. دو نفر از برادران من در کاناپولو، یکی از آنها در کانوکانادایی و من در کایاک تکنفره هزار متر مشغول به فعالیت هستم. پدرم هم رئیس بخش جنایی آگاهی اصفهان بود.
وی در ادامه بیان کرد: عمر رشته کایاک بیشتر از ماده های دیگر قایقرانی است و به دلیل همین تجربه بالا است که موفقیت های ما در کایاک بیشتر از سایر ماده هاست. قایقرانی آبهای آرام که شامل کایاک و کانو است به نسبت سایر ماده ها توانسته نتایج بهتری بدست بیاورد. در روئینگ هم علیرغم تجربه کمی که وجود دارد نتایج نسبتا خوبی بخصوص در تیم ملی دختران کسب می شود.
زمانی که در انتخابی تیم ملی شرکت کردم نفر نوزدهم شدم. پس از سه ماه تمرین سخت دوباره در انتخابی تیم ملی شرکت کردم و نفر نهم شدم. چون جز ده نفر اول بودم توانستم به مدت یک هفته در اردوی تهران تمرین کنم تا پس از این مدت در تست دوم برای انتخابی مسابقات آسیایی مالزی حضور پیدا کنم. متاسفانه به دلیل کم سن بودن نسبت به سایر افراد و دشواری رقابت ها نتوانستم جز 8 نفر اول باشم. در ماده 1000 متر خوب پیش رفتم و جز 5 نفر برتر شدم اما در 500 متر نفر دهم شدم که معدل این دو باعث شد من هشتم شوم و جایی در اردو نداشته باشم.
طالبیان در خصوص غیبت ده ماهه خود از مسابقات قایقرانی توضیح داد: قبل از انتخابی المپیک ریو دچار آسیب دیدگی شدید در دست راست شدم و در این مدت برای درمان آسیب، تمرینات من در لهستان ادامه داشت.
وی افزود: پس از دوره قایقرانانی مانند آقای دنیامالی توقعات از ورزشکاران این رشته زیاد شد و با برنامه های بسیار خوبی که داشتند نتایجی که در مسابقات آسیایی مختلف بدست آمد چشمگیر بود. پس از رفتن دنیامالی قایقرانانی مانند من، محسن شادی و خانم حکیمی تمرینات خود را متزلزل نکردیم و به تلاش خود ادامه دادیم ولی توقع ما از فدراسیون همان عملکردی است که در دوران دنیامالی داشته است. البته من در اولین مسابقه آسیایی که 19 سال داشتم و شرکت کردم طلای آسیایی و برنز تیمی را بدست آوردم. درحال حاضر موفق شدم 19 مدال آسیایی را از آن خود کنم و اولین ورزشکاری بودم که در این رشته وارد المپیک لندن شدم.
برنامه یک فنجان چای داغ پنجشنبه 19 اسفند کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی عبادالله رضایی و اجرای منصوریان بود. این برنامه هر روز (بجز جمعه) ساعت 13:05 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • هم سخن با منوچهر شفقتیان، بهترین دفاع چپ فوتبال ایران

  • نگاهی به زندگی مهدی مناجاتی

  • نصیر رحیمی و دغدغه هایش برای پیشکسوتان فوتبال

  • گفتگو با منوچهر قبولی، مروارید فوتبال آلمان

  • پای صحبت سید محمد عمادی پور و تحولات در تربیت بدنی دانشگاه پلیس

  • راه و رسم مرشدی از زبان مرشد محسن نویدپور

  • داوود حقی، هافبکی که در اوج کنار رفت

  • علیرضا نادی کسی که عاشقانه والیبال بازی می کند

  • پای صحبت محسن علی آبادی پیشکسوت خانواده شنا

  • پای صحبت سید مهدی حیدری، از بازی در فوتبال تا بازی در سینما